Dobré ránkooo, tak jak jste se vyspinkali? :))

Co hezkého se vám zdálo? :))

 

Nenašli jste co jste hledali? Tak ještě jeden:

Nostradamův snář

A B C Č D E F G H CH I J K L M N O P Q R Ř S Š T U Ú V W X Y Z Ž

 

Sen je sen, ale co je v něm?

Tak, copak se vám dnes zdálo???


Internetová encyklopedie uvádí: „Sen je zážitek iluzorních obrazů, hlasů nebo jiných vjemů vytvářených mozkem během spánku v rámci procesu snění. Sny často ukazují události, které jsou ve skutečnosti nemožné nebo nepravděpodobné, a jsou obvykle mimo kontrolu spáče; často vycházejí ze skutečných zážitků. Mnoho lidí zažívá během snění silné emoce; strašidelné nebo znepokojivé sny se označují jako noční můry. Vědecká disciplína zabývající se sny se nazývá oneirologie.

 

Vědci věří, že téměř všichni lidé sní zhruba stejně často; i ti, kteří si sny pamatují málokdy, si na ně vzpomenou, když jsou probuzeni během REM spánku. Snění u zvířat se různí druh od druhu.“

Takže encyklopedie říká, že sní skutečně každý. A dnes si tedy o našich snech budeme vyprávět. Nebudeme brát ohledy na Freuda ani na Junga, rozhodně si nebudu hrát na vykladače, ale pokud bude mít někdo doma snář, může do něj nahlédnout.

Já měl kupříkladu nedávno velice zajímavý špionážní sen, který už jsem sice napůl zapomněl, ale vím, že jsem byl tajný agent a měl jsem na práci něco neuvěřitelně pitomého. Dokonce něco takového, co by jeden nevymyslel. Kdybych já si tak vzpomněl...

Oblíbený je sen létací. Ty má prý také každý. Já osobně už je neměl hrozně dlouho, podobně jako se mi od dětství úplně vytratily sny o padání, takovém tom dlooooouhém a hlubokém padání, kdy svištíte prostorem a bojíte se, až dopadnete. A pak dopadnete. Do postele, probudíte se a nic vám není. Ale klidně byste si tu jízdu dali ještě jednou.

Moji babičku například ve snu na zájezdu ROH v Tatrách honil vycpaný medvěd z chodby tak dlouho, až z ní museli tahat peřinu. Tu pochopitelně nechtěla dát, protože v jejích očích ji z ní tahal právě ten medvěd. Hrozně prý ječela a udělala, ta dobrá žena, ostudu na celý hotel.

A pak je tu ještě jedna záležitost... Snění s mluvením. Mluvení ze spaní. Bohužel se obávám, že mne to čeká, protože ze spaní mluvila nejen zmiňovaná babička, ale mluví z něj i můj otec. Dědičné zatížení, čeká mě to na stará kolena taky. To se mám na co těšit.

Ale dost už o mně. Co vy?

O čem se vám zdálo naposledy?
Dokáže vás noční můra probudit?
Máte hodně barevné a živé sny?
Pamatujete si svoje noční snění?
Míváte létací a padací sny?
Když sníte, jsou to víc pocity?
Nebo vaše sny znamenají epické ságy?

zdroj: Žena-in

Snář

I sen se může stát skutečností....Pojďte si popovídat o vašich snech a o tom co se v nich skrývá. Najdete zde prima lidi a spoustu zajímavých a praktických informací.

www.snar.estranky.cz

 

Tajemno - sny...

Zavřete oči a vnímejte poselství, které k vám přichází...


 Cool Graphics at RevolutionMySpace.com

Zajímá Tě, jaký význam mají Tvé sny?
Či se jich naopak bojíš?
Chceš se o sobě dovědět netušené souvislosti?
Toužíš poodhalit roušku tajemství světa?
Nevíš, jak se zbavit duševních strastí?
Hledáš lepší orientaci na své životní cestě?
Netušíš, kam Tebe osobně Bůh volá?
Nebo si prostě jen přeješ splnit své nejtajnější sny?
Pokud jsi alespoň na jednu z těchto otázek odpověděl(a) kladně,
pak jsi zde na té nejlepší adrese.

noc-1.jpg

 

 

Výklad snů...

vila.gif

noc.jpg


myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

Co se vám dnes zdálo ?

 

Ovládněte své sny

"Kéž bych to mohla zažít alespoň ve snu..."!

Photobucket

„Kéž bych to mohla zažít alespoň ve snu…“ Podobně jste si možná i vy nejednou posteskla.
Nebo snad chcete ve snu vymýšlet nápady, činit rozhodnutí nebo hledat východisko z vašich trablů? Žádný problém. Své sny můžete s trochu cviku a trpělivosti ovládnout. Poradíme vám, jak na to.

Pokud hledáte řešení svých potíží, mějte na paměti, že se často stává, že si během dne na svůj sen už nevzpomenete nebo vám po něm zůstane jen neurčitý pocit. Pořiďte si proto (často doporučovaný) snový deník, do něhož si budete sen zapisovat ihned po probuzení.

Své sny můžete „naprogramovat“ hned několika způsoby. Pojďme si o některých technikách ovládání snů povědět více.

Lucidní snění

Lucidní snění je možná jedna z nejtěžších technik. Jeho princip spočívá v tom, že si uvědomujete stav spánku. Víte, že spíte, že to, co se odehrává, je jen sen. Objevují se názory, že se můžete naučit ovládat sen právě v tomto stavu a do jisté míry rozhodovat o tom, jak bude sen probíhat.

Mimo to umožňuje lucidní snění přemoci strach z nočních můr. Váš zlý sen vám nemůže ublížit. Ale před netvorem, který vás v něm pronásleduje, nemůžete utéct.
Je to totiž produkt vašeho vědomí. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že je to jen VÁŠ sen a VY máte tu moc ho změnit, můžete netvora proměnit v hravé nemluvně,
popř. hravého svalovce. :) Stejně tak se můžete zbavit trémy z blížící se zkoušky nebo veřejného vystoupení. Ve snu si vše pomítnete, vyzkoušíte si to „nanečisto“. Vše se podaří a vy budete další den nastupovat sebevědomě.

Lucidní snění je však obtížné a umění udržet si tento stav vyžaduje trénink. Metod, jimiž si LS můžete přivodit, je několik. Zmiňme alespoň tu nejjednodušší.
Je to metoda nazývaná „vklouznutí“. Můžete si ji vyzkoušet, než půjdete spát, pokud ovšem nebudete příliš unavená. Klidně myslete na vše, co se vám zlíbí.
Když najednou ucítíte, že se někam propadáte, že přichází spánek, tak se pozvolna vraťte a přemýšlejte dále. Najednou zjistíte, že vaše myšlenky jsou reálné,stále nad nimi máte moc, zatímco „na pozadí“ už se začíná promítat sen. A to je lucidní snění.

Autosugesce

To už je metoda mnohem snazší. Dříve, než se vydáte na kutě, si svůj sen jednoduše vsugerujete. Před spaním se pečlivě soustřeďte na téma, místo či člověka, který vás má ve snu navštívit. Můžete si pomoci fotografiemi daného místa nebo osoby. Věnujte se společným vzpomínkám, nechte si je všechny znovu přehrát před očima.

Další pomůckou vám může být krátká formule, kterou si v duchu budete stále opakovat a která jednoduše vystihne sen, jenž si přejete. Formule by měla být odříkávána v přítomném čase a první osobě. A pak už nemyslete na nic jiného.

Pokud vás trápí nějaký problém a hledáte východisko, můžete i své sny požádat o radu. Před usnutím se na svůj problém soustřeďte, ale neutápějte se v něm.
To by se vám pak těžko usínalo. Myslete na něj v tom smyslu, že už se blíží jeho konec a zdárné vyřešení. Je možné, že se vám ve snu ukáže řešení, ale
nemusí to být hned první noc, proto můžete stejný postup opakovat vždy, když se chystáte ulehnout.

Vizualizace snů

Vizualizace je forma snění za bílého dne a je velmi podobná výše popsané autosugesci. Vizualizace snů vám pomůže docílit toho správného naladění. Hodí se především pro hledání správného východiska z tíživé situace.

Jak na to? Ulehněte do postele či křesla a vyprázdněte svou mysl. Co nejjasněji si představte výsledek, který od svého snu očekáváte. Jako příklad uveďme
vyřešení problému. V duchu si co nejpřesněji představte, že tento problém je již vyřešen. Vnímejte vaše pocity, radost, uvolnění, sebevědomí. Pak už jen nechte svou vědomou mysl, aby se během spánku zpracovala.

Snový programátor

Že na zmíněné metody nevěříte? Pak byste možná uvěřila nejnovějšímu kousku japonských vynálezců. Společnost na výrobu hraček totiž nedávno představila přístroj,
který vaše sny naprogramuje. Stačí do něj před spaním zadat dle libosti vůně, hudbu a nahrát do něj krátké fráze o žádaném snu (viz autosugesce).

Na počátku spacího programu, který trvá 8 hodin, se začne z přístroje linout měkké světlo a relaxační hudba. Během noci se z něj ozývá nejen hudba, ale
i vámi nahrané fráze a vypouští se zadané vůně. I probouzení bude pomalé a příjemné. Opět bude dokola hrát relaxační hudba a světelné zařízení začne simulovat
východ slunce. To je prý důležité proto, abyste si svůj sen zapamatovala.

Tato zázračná „hračka“ ale nejspíš bude potřebovat ještě doladit. „Někteří lidé si stěžovali, že jejich sen se držel námětu, ale dějová linie se rozpadla,“
uvedl Kandži Hattori, vedoucí marketingového oddělení společnosti, jež má výrobu zařízení na starosti. Ale zároveň dodává, že na mnohem větším počtu lidí stroj fungoval úspěšně.

Vyzkoušela byste takový přístroj? Jaký je váš recept na sladké sny?

Eva Soukupová

zdroj : Žena - in