QUEEN....


Photobucket - Video and Image Hosting


 

 

 ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
 

Queen, kytara...

zahraj si ...
 
 
 

najeď šipkou na struny... :)

 

 

https://www.myrainbowtext.com/

 

Fanclub Queen

 

 

40. výročí Queen
 

https://www.fcqueen.cz/index2.php

Pár fotek queen...

Mám je moc ráda!!! :)

 

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

 

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting  Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

MySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace Layouts


 

 

Freddie Mercury:

Nebudu rockovou hvězdou! Stanu se legendou!

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Ferddie je nej, na něj nikdo nemá....! ♥

Photobucket

Záře reflektorů, gigantické koncertní dómy praskající ve švech, vášnivá oddanost milionů fanoušků a v epicentru toho všeho strhující show Freddie Mercuryho, legendárního zpěváka britské formace Queen. Nezkrotný živel, z něhož sebevědomí, rafinovanost a provokace přímo sršela, byl v soukromí, kdy všechna jevištní světla zhasla, nesmírně skromný, tiše hovořící a o druhé zaníceně pečující muž. Zkrátka legenda jménem Freddie Mercury...

Charismatického muže pod pseudonymem Freddie Mercury ve své době znal a dodnes zná takřka celý svět. Vlastním jménem Farookh Bulsara se narodil jednoho zářijového dne roku 1946 na ostrově Zanzibar, kam se rodiče s indickými kořeny přestěhovali. Prožil pohádkové mládí běhajíc po alabastrovém písku v bezcílném víru všedních dětských dní. Jednoho dne však rodiče sepsali bezstarostnému snění svého syna striktní epilog a vyslali jej do světa na renomovaný a velmi přísně vedený chlapecký internát. Zde měl mladičký Farookh objevit to, z čeho později vyrostl fenomén Freddie Mercury.
Hledání sebe sama v nepříliš snadných podmínkách pokračovalo a ve čtrnácti letech objevil adolescentní Freddie tři klíčové artefakty, které zásadně přetočily běh dosavadního života: hudební talent, klavír a homosexualitu. Inspirován hudebním idolem Jimmy Hendrixem postával během školních přestávek na chodbách s dlouhým pravítkem v ruce, kterým imitoval mikrofon i samotného Hendrixe. Začal být hudebně velmi vášnivý a spolužáci si toho všimli. Aby se ujistili, že je Freddie příliš nezastíní, sypali na něj slovní špínu a odpadky ze všech stran. „Posaď se ty blázne, vychladni, ty nikdy nebudeš slavný,“ rozléhalo se chodbami stále častěji.
I když se Freddie Mercury popelařinou nikdy nezabýval, s tímto zapáchajícím smetím zametl jako profesionál! Přestože byl jeden z nejslavnějších zpěváků všech dob stále ještě uvězněn v těle a duši plachého studenta, začal bojovat. Vstoupil do skupiny Smile. Rozpadla se. Jednomu členovi se zachtělo singlové slávy a kapelu rozpustil. Ovšem zbylí tři včetně Freddieho to nevzdali. Spustili vlastní projekt. Píše se rok 1970, vzniká skupina Queen a dějiny se definitivně přepisují!
Inteligence, rafinovanost, neobvyklá všestrannost, tvrdá práce a obrovský talent usazují základní kameny jedné z nejoriginálnějších rockových skupin celé hudební historie. Popularita kapely Queen se šíří rychlostí epidemie, dokonce pandemie. Davy bezhlavě šílí. Fanoušci se mačkají a někteří jsou ochotni riskovat dokonce ušlapání, jen aby se dostali co nejblíže k pódiu, na kterém řádí show zvaná Freddie Mercury. Černě lakované nehty, hustý knír, přehnaně výstřední obleky, smyslný hlas a kovová tyč zakončená mikrofonem. Středoškolský nácvik s pravítkem se královsky vyplatil! Jen posuďte. 13. července 1985, patnáct let od vzniku formace, vystupují Queeni ve dvacetiminutovém představení na londýnském koncertě Live Aid, jenž skrze 12 satelitních vysílačů sleduje 1,6 miliardy lidí! Neuvěřitelné číslo, které odmítá potřebu jakýchkoliv dalších komentářů!

♥♥♥Byl to především Freddie Mercury, který poutal pozornost a strhával masy, i když v rozhovorech, na které ho příliš neužilo, vždy vyzdvihoval kapelu Queen jako tým, fungující soukolí. Odmítal cokoliv, co by ostatní členy kapely uvrhlo do šedi jeho vlastního stínu. Důvodů, proč Freddie příliš neholdoval různým interview, bylo více. Především se domníval, že všechno již sděluje jejich hudba a jistou roli jistě sehrála i Mercuryho značná stydlivost. Zní to možná neuvěřitelně. Že ta mašina na zábavu a kvalitní hudbu, showman s bezmeznou fantazií a úchvatný zpěvák v jednom, byl plachý? To přece není možné. Nicméně zpovědi jeho blízkých jednoznačně hovoří o opaku.
Své blízké miloval. Byl neskutečně oddaným přítelem, starostlivým a šlechetným občanem. Staral se a nikdy si nehrál na někoho, komu svět musí ležet u nohou. Ano, před představením oblékal masku provokativního rockera působícího mnohdy až příliš sebevědomě, ovšem v soukromí nedával žádným falešným maskám a divadelním hrám prostor. Zachoval si skromnost i v době, kdy ho celý svět uctíval jako moderního boha.
Bohužel už od roku 1989 se začalo spekulovat o Freddieho špatném zdravotním stavu. Ale on sám až roku 1991, den před svojí smrtí, veřejně prohlásil, že trpí nevyléčitelnou nemocí – AIDS. O den později se stal její nejslavnější obětí. Freddie Mercury již není mezi námi, ale skladby skupiny Queen a mocný hlas Freddie Mercuryho žijí navěky. Píseň We are the Champions (jsme šampióni) je dodnes nejhranější skladbou v dobách oslav, úspěchů a nejrůznějších vítězství. A tak Freddie Mercury i ve svém mladém věku 45 let dosáhl své vize. Nestal se jen rockovou hvězdou hudebního nebe. Stal se nesmrtelnou legendou!

Photobucket

Čtěte více zde: https://www.dreamlife.cz/

Michal Kreslík

vzpomínka na Queen...

 

MySpace Layouts MySpace Layouts

Photobucket - Video and Image Hosting

 

MySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace Layouts

 

Něco o Queen:  https://cgi.novinky.cz/hledej/?w=queen

Chystá se film o Queen

 
Freddie Mercury
foto: Hollywood Records
 
 

Podle serveru RollingStone se připravuje první hraný film o Freddiem Mercurym a kultovní kapele Queen. Prozradil to kytarista Queen Brian May.

9.11. 2006 14:16 - 16:04 Aktualizováno

"Film je v jednání," řekl Brian May. Žádné bližší podrobnosti v této chvíli nejsou známy. Okamžitě se rozpoutaly spekulace, kdo by mohl hrát Freddieho Mercuryho. "Nejsem oprávněn o tom moc mluvit a casting není hotov, ale máme neuvěřitelné nabídky na roli Freddieho," uvedl May.

Na serveru padla jména jako Antonio Banderas, Johnny Depp, Henry Rollins. Někteří dokonce navrhují komika Sachu Barona Cohena (Borat).

Freddie Mercury je všeobecně považován za jednoho z nejlepších zpěváků všech dob. Jeho dlouholetý kamarád a osobní asistent Peter Frestone ho nedávno popsal slovy: "On miloval život. Měl smysl pro humor a nikdy se nenechal ničím srazit na dno. Jednou říkal, že neví, kolik má peněz. Jeho představa byla, že každý je na zemi za určitým účelem. Říkával: Někteří lidé umějí dobře řídit, tak jsou řidiči, jiní umějí vařit, tak jsou kuchaři a někteří jsou účetní a ti vědí, kolik mám peněz."

Ze Zanzibaru do síně slávy

Freddie Mercury byl megahvězdou od 70. let až do smrti v roce 1991. Jako Farúk Bulsara se narodil v roce 1946 na ostrově Zanzibar. Jeho rodiče si mohli dovolit poslat syna na vzdělání do Londýna a tím  odstartovali jeden z největších příběhů v dějinách populární hudby. Farúk se později přejmenoval se na Freddieho Mercuryho. Byl členem několika studentských kapel a nakonec zakotvil u Queen.

Se svým smyslem pro teatrální show dodal skupině nečekaný rozměr. Rozjel módu saténových oblečků a jiné extravagance. Dá se říci, že prosadil do popu gay-styl a dodnes ho napodobují nejen homosexuálové v celém světě.

Již první deska byla Queen (1973) byla velice zajímavá, nešlo o typický rock sedmdesátých let, ale o pompézní muzikálově-rockové skladby s typickými vysoko posazenými vokály. Podobně zněla i deska Queen 2 (1974).

Naprosto revoluční bylo album A Night at Opera (1975). Monumentální dlouhé písně s pozvolnou gradací jako The prophet´s Song a Bohemian Rhapsody se staly nesmrtelnými. Album svou promyšlenou koncepcí a bohatostí různých nálad připomíná např. beatlesovské Abbey Road. V každém případě je to jedna z nejdůležitějších desek v dějinách rocku.

Období pompézního rocku uzavírá poněkud nedoceněné album Jazz (1978), v 80. letech Mercury trochu změnil styl. Čím dál více směřoval k popu a funky. Queen vydali vynikající alba Kind of Magic (1986) či Miracle (1989), i trochu zvláštní Hot Space (1982). Mercury nemohl zapřít svůj sklon k muzikálu a disku a začal se věnovat svým sólovým projektům - známé jsou např. singly Living on My Own či Mr. Bad Guy. Absolutní špičku pak představuje jeho duet Barcelona s operní divou Monserrat Caballé.

Písnička Show Must Go On z alba Innuendo byla zvolena v anketě Novinek (přes 40 000 hlasujících) za nejlepší popovou píseň všech dob. [celá zpráva

Stanislav Dvořák, Novinky

 

Dnešní Queen...

MySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace Layouts

 

Nejlepší rockovou písní zvolena We are the Champions

MySpace Layouts
 
We Are the Champions je píseň z geniálního alba News Of The World (1977), které je spolu s Night at Opera nejvíce oceňováno znalci skupiny Queen. Stala se sportovní hymnou a téměř 30 let po svém vydání je  jednou z nejznámnějších písniček na světě. Freddie Mercury v jednom rozhovoru připustil, že když ji skládal, myslel na stadióny. Chtěl fascinovat davy a to se mu vydařilo na 100%
 
Skladba je náročná na zpěv a v nejvyšších partech se stávalo i Mercurymu, že nedokázal "zabrat" naplno. Často mu pomáhali ostatní členové skupiny.
 

Skladba Show Must Go On vyšla na albu Innuendo v roce 1991, pouhých šest týdnů před smrtí Freddieho Mercuryho. Právě smrti a touhy "pokračovat v show" se dotýká její text. Jak už to v showbusinessu chodí, po Mercuryho smrti se píseň vrátila na přední příčky britské hitparády a byla ještě úspěšnější než ve chvíli vydání. Od té doby je notoricky známá, nemá ale mnoho coververzí.

Ve velmi zvláštní muzikálové podobě se objevila např. ve filmu Moulin Rouge.

Zajímavě jí interpretuje i Elton John, který s Queen v posledních letech občas vystupoval.

Skladbu se pokusila oprášit i účastnice letošní americké "superstar" (American Idol) Paris Bennettová, ale ve srovnání s Mercurym předvedla jen velmi slabý odvar.

Kromě první trojice byla relativně úspěšná i skupina ABBA (Dancing Queen) a Michael Jackson (Billie Jean). V okamžiku ukončení ankety dosáhli úplně shodného výsledku 6,16%.

MySpace Layouts

Queen nahrají nové album

 
MySpace LayoutsQueen MySpace Layouts
 

Kytarista Queen Brian May oznámil, že se svou kapelou hodlá nahrát nové album. Měla by to být první, novými písněmi opatřená deska od smrti původního zpěváka Freddieho Mercuryho. Ten podlehl chorobě AIDS v listopadu 1991. Čtenáři Novinek zvolili právě písně skupiny Queen za absolutně nejlepší v kategorii pop (Show must go on) i rock (We are the champions). Hlasovalo více než 80 000 lidí.

Zpěvákem, který má nahradit legendárního Freddieho Mercuryho, je Paul Rodgers. Tentýž zpěvák, který v loňském roce absolvoval s Queen koncertní turné.

"Mluvil jsem s Paulem a dohodli jsme se, že do studia půjdeme v říjnu," prozradil Brian May. "Bude to pro nás všechny nová zkušenost, proto začneme pracovat pozvolna. Naší prioritou je cítit se spolu dobře. Musíme vytvořit dobrý tým, pak by se mělo podařit nahrát dobré album."

 MySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace Layouts

 

 

QUEEN nahlédněte... JSOU SKVĚLÍ!!

Odkazy

 

MySpace Layouts

  

  

 The Wire Daisies are the latest phenomenon from an extraordinarily rich vein of talent to be found in the South West of England, Cornwall to be precise. Led by strong female vocals, this talented four-piece, successfully combine their love of old-school singer-songwriting with the energy of today?s British rock.  

MySpace LayoutsMySpace LayoutsMySpace Layouts

 

Moje oblíbené stránky...

 

QUEEN are Roger Taylor, John Deacon, Brian May, Freddie Mercury
 
  Queen  

Britská hudební skupina založená roku 1970 ve složení Freddie Mercury (zpěv), Brian May (kytara), Roger Meadows Taylor (bicí) a John Deacon. Debutové album z roku 1973 sice nezaznamenalo výraznější úspěch, skupina si ovšem brzy vybudovala skvělou koncertní pověst a již její třetí album se dostalo na druhé místo anglické hitparády. Zpočátku Queen vystupovali jako hardrocková kapela připomínající Led Zeppelin, po vydání fenomenálního alba A Night At The Opera (1975), které přineslo výbušnou kombinaci hard rocku a klasické hudby (např. legendární skladbu Bohemian Rhapsody), se však ukázalo, že jejich hudba nezapadá do žádného stylu. Neotřelá kombinace nejrůznějších hudebních stylů, nezaměnitelný Mercuryho vokál a postupná orientace na pop pak v 80. letech ještě posílily jejich nesmírnou popularitu. Pompézní koncerty v Rio de Janeiro a ve Wembley v druhé polovině 80. let toho byly dokladem. Praktický konec činnosti kapely na dlouhou dobu znamenala smrt zpěváka Fredieho Mercuryho na konci roku 1991. Skupina sama nikdy oficiálně rozpad neoznámila a koncem roku 2006 začala natáčet nové album se zpěvákem Paulem Rodgersem a bez Johna Deacona, který se od 90. letech hudbě nevěnuje.
Vybraná diskografie: Queen (1973), Queen II (1974), Sheer Heart Attack (1974), A Night At The Opera (1975), A Day At The Races (1976), News Of The World (1977), Jazz (1978), Live Killers (1979), The Game (1980), Flash Gordon (1980), Greatest Hits (1981), Hot Space (1982), The Works (1984), A Kind Of Magic (1986), Live Magic (1986), Miracle (1989), At The Beeb / Live At the BBC (1989), Innuendo (1991), Greatest Hits II (1991), Made In Heaven (1995), Greatest Hits III (1999), Greatest Video Hits 1 (DVD, 2002), Greatest Video Hits 2 (DVD, 2003), Live At Wembley Stadium (DVD, 2003)
 

https://pes.cojeco.cz/

 

QUEEN

Myspace Layouts

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

různé čtení o Queen:  https://cgi.novinky.cz/hledej/?w=queen

Myspace Layouts

 

Freddie during the magic tour

Queen vydají neznámé staré písně

 

Kytarista Brian May podle serveru NME prohlásil, že chystá album ze starých demo nahrávek, na kterých bude i hlas zpěváka Freddieho Mercuryho, jenž zemřel
už před 20 lety.
Na starých demech zpívá ještě Freddie Mercury.
 

Brian May s bubeníkem Rogerem Taylorem projeli své archívy a dávají dohromady LP neznámého materiálu. Takové projekty vždy vzbudí zájem skalních fandů,
nejednou se ale ukázalo, že co bylo jednou odloženo, mělo zůstat v šuplíku.

Queen jsou bez zpěváka už velmi dlouho. Epizoda s Paulem Rodgersem skončila a nyní  nemohou sehnat kvalitního frontmana. Spekuluje se o tom, že by za mikrofonem
mohla stát i Lady Gaga.

"Neustále se bavíme o tom, že vyjedeme na turné, ale je tu problém se zpěvákem, mírně řečeno. Dostáváme hodně nabídek na spolupráci. S Lady Gaga už jsem
pracoval a je velmi tvořivá, bavili jsme se o ní jako o naší zpěvačce. A není jen zpěvačka, píše vlastní věci," říká opatrně May.

We Will Rock You

Oba aktivní členové Queen navíc připravují druhý díl oblíbeného muzikálu We Will Rock You a multimediální projekt Queen Extravaganza. Bubeník Roger Taylor
vyzval mladé muzikanty, ať nahrají své ukázky na stránky www.queenextravaganza.com. Ti nejlepší se stanou součástí show, která pojede turné po USA v roce
2012.

Stanislav Dvořák,
Novinky.

Přečtěte si více o QUEEN:

https://historyofmusic2011.wikispaces.com/Queen+-+Sergi+Gil