Pražská zoo:

Nejohroženější krokodýli i autobus zdarma


myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
Photobucket

Do 77. letní sezony vstoupila pražská zoologická zahrada. A bylo to ve velkém, indickém stylu, protože největší lákadlo letošního roku má s Indií mnoho společného.

Ředitel zahrady Petr Fejk vystoupil na pódium před výukovým centrem z rikši oděn do kostýmu maháradži a v něm také seznámil všechny příchozí návštěvníky s novinkami, které letní sezona přinese. Budou to nové expozice pro hyeny a lamy v horní části zoologické zahrady, vyhlídková cesta s řadou zbrusu nových voliér pro početnou skupinu druhů papoušků lori, která propojí lanovku a expozici medvědů, ale zejména pavilon Čambal pro gaviály indické, který byl v sobotu slavnostně zpřístupněn návštěvníkům.

Ať žijí (v Praze) krokodýli!
Exotické jméno Čambal nese domov pro sedm nejohroženějších divoce žijících krokodýlů proto, že právě na indické řece Čambal existuje největší zbývající divoká populace těchto majestátních krokodýlů. Ve volné přírodě jich přitom zbývá pouze 200, z čehož je jen 20 dospělých samců. Zvířata navíc nežijí na jednom místě, takže jsou mnohá z nich odsouzena k životu bez možnosti rozmnožování. Poslední zbývající divoké gaviály ohrožuje především úbytek vhodných míst k životu - v okolí řek je těžen písek a voda je znečišťována průmyslem z městských aglomerací. Dalšími nepříznivými okolnostmi pro gaviály je rybolov a s ním spojený úbytek ryb, nejoblíbenější kořisti těchto krokodýlů. Ačkoli dorůstají délky až šesti a půl metru, jejich čelisti jsou dokonale uzpůsobené
právě k lovu ryb, a na jinou kořist si příliš často netroufnou.
Zoologické zahrady se proto dnes snaží o získání povolení k vývozu těchto zvířat přímo z Indie, kde je na několika místech rozmnožují, ovšem odchovaná mláďata kvůli špatným podmínkám v divočině nelze vysadit zpět do volné přírody. Pražské zoologické zahradě se to po pěti letech vyjednávání podařilo a získala z Madrasu skupinu tří samců a čtyř samic ve věku asi tří a půl roku. Na rozmnožení si tedy chovatelé musejí minimálně dvanáct let počkat, právě kolem 15. roku života jsou totiž gaviálové pohlavně dospělí. Další cestou, jak zvířatům v divočině pomoci, je chránit nejen je, ale také jejich přirozená prostředí, od Nového roku tedy koruna z každé prodané vstupenky putuje na vybrané projekty záchrany divoké přírody.

Vyjíždí zoobus
Zoo myslí také na návštěvníky, počínaje sobotou, tedy každý víkendový a sváteční den, vyjíždí ze zastávky Nádraží Holešovice speciální zoobus, který každých
10 minut posílí stávající linku 112. Je zdarma, díky vysoké návštěvnosti jej zoo může dotovat 900 000 korunami ročně. Zanedlouho se otevře také nové občerstvení
u jižního vchodu do areálu nebo toalety, kterých bylo v době návštěvnických špiček nedostatek. Dobrou zprávu přinesl ředitel také pro důchodce nad 70 let,
vstup do zahrady je pro ně zdarma.

V loňském roce prošlo branami pražské zoologické zahrady na 1 300 000 návštěvníků, letos se již podařilo překonat absolutní návštěvnický rekord v jediném
dni za celou historii: 30. 3. 2008 prošlo branami neuvěřitelných 17 446 osob.
Datum vydání: 25.4.2008

zdroj: Korzo

https://www.zoopraha.cz/Otevírací doba:
Zoo Praha je otevřena po celý rok denně.
 

Březen: 9.00 - 17.00
Duben, květen, září, říjen: 9.00 - 18.00
Červen, červenec, srpen: 9.00 - 19.00
Listopad, prosinec, leden, únor:

9.00 - 16.00

 

Ve dnech 24. 12. a 31. 12. je zoo otevřena od 9.00 do 14.00 hodin.

Upozornění: Pokladny se zavírají půl hodiny před zavírací dobou zoo.

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
 

 

Cena lásky


 


Photobucket

 Když maminka jednoho dne večer chystala večeři, přišel za ní do
  kuchyně jedenáctiletý syn s lístkem v ruce.
  S podivně strohým výrazem jí ho podal.
  Maminka si osušila ruce o zástěru a pomalu četla:
  Vyplení záhonku : 20 Kč
  Úklid pokojíku : 50 Kč
  Nákup : 10 Kč
  Dvě jedničky : 50 Kč
  Každodenní vynášení odpadků: 30 Kč
  Celkem : 250 Kč

♥♥♥

  Maminka se na chlapce něžně podívala. Vzala propisku a na druhou
  stranu lístku napsala:
  Devět měsíců nošení pod srdcem : 0 Kč
  Všechny probdělé noci, když jsi byl nemocný : 0 Kč
  Všechna pomazlení, když ti bylo smutno : 0 Kč
  Všechny osušené slzy : 0 Kč
  Všechny věci, kterým jsem tě každý den učila : 0 Kč
  Všechny snídaně, obědy, večeře, svačiny a namazané chleby: 0 Kč
  Každodenní péče : 0 Kč
  Celkem : 0 Kč
  S úsměvem lístek podala synovi.
  Když si ho přečetl, cítil se zahanben. Otočil lístek a pod svůj účet
  napsal: "Vyrovnáno." Pak maminku objal a dlouho se k ní tiskl.
 
  Když se v osobních a rodinných vztazích začne počítat, je konec
  všemu.
  Láska je buď zdarma nebo není vůbec.


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

 

Fakta o medu a skořici.


Photobucket


Photobucket          Photobucket

 

Je zjištěno,že směs medu a skořice léčí většinu nemocí.Med se vyrábí ve většině zemí světa.Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí.Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků na všechny druhy nemocí.Vědci zjistili,že ačkoliv je med sladký,jestliže se bere ve správných dávkách jako lék,nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.Týdeník World News,vycházející v Kanadě,ve svém vydání datovaném 17 ledna uveřejnil následující seznam nemocí,které mohou být léčeny medem a skořicí jako výsledek studií západních vědců.

Photobucket

Nemoci srdce:

Smíchejte med a mletou skořici a mažte  na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem.Ti,kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně,budou se držet míle daleko od dalšího infarktu.Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.V Americe a Kanadě,různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí takto své pacienty,kteří jsou ve věku,kdy cévy a žíly ztrácejí svou pružnost a mohou se ucpávat.Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.

Photobucket

Artritida:

Artritičtí pacienti mohou denně,ráno a večer,jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1malou lžičkou skořice.Berou – li to pravidelně může se vyléčit dokoncei chronická artritida.Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno,že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní,73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní,kteří se nemohli pohybovat,začali chodit bez bolestí.

Photobucket

Infekce močového měchýře:

Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.

Photobucket

Bolesti zubů:

Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu.Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.

Photobucket

Cholesterol:

2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu

cholesterolu o 10% do 2 hodin.Podává – li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu.Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med,je – li užíván denně,zabraňuje zvyšování cholesterolu.

Photobucket

Nachlazení:

Ti,kdo trpí na časté nachlazení,by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů.Tím se vyléčí nachlazení,chronický kašel a pročistí průdušky.

Photobucket

Potíže se žaludkem:

Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.

Photobucket

Plynatost:

Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení.

Photobucket

Posílení imunitního systému:

Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.Vědci zjistili,že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů.Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.

Photobucket

Těžký žaludek:

1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.

Photobucket

Chřipka:

Vědci ve Španělsku zjistili,že med obsahuje přírodní látky,které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.

Photobucket

Dlouhověkost:

Čaj vyrobený z medu a skořice,je–li brán pravidelné,zabraňuje potížím dlouhého věku.Vezměte 4 lžíce medu,1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody a uvařte jako čaj.Pijte ¼  šálku 3x denně.To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku.Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží,jako ve 20 letech.

Photobucket

Pupínky:

3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu.Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou.Když to děláte denně pupínky do týdne zmizí i s kořeny.

Photobucket

Kožní infekce:

Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzemy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.

Photobucket

Hubnutí:

Každý den ráno,1/2 hodiny před snídaní na lačný žaludek a večer před spaním vypijte šálek medu se skořicí.Pravidelné užívaní sníží váhu i u mimořádně obézních osob.Pravidelné užívaní zabraňuje usazování tuku i při požívání mimořádně tučných jídel.

Photobucket

Rakovina:

Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázali,že i pokročilá rakovina kostí,žaludku a střev může být s úspěchem léčena.Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.

Photobucket

Chronická únava:

Nedávné studie ukazují,že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil.Pacienti-senioři užívající med a skořici v poměru 1 ku 1 jsou čilejší a ohebnější.Dr Milton,který tyto výzkumy prováděl říká,že 1 lžíce medu a malá lžička skořice smíchané s vodou a brané několikrát denně a hlavně kolem 3 hodiny odpoledne,kdy začíná klesat tělesná vitalita obnoví do týdne vitalitu těla.

Photobucket

Zápach z úst:

Lidé v Jižní Africe už odedávna první co ráno udělají je to,že kloktají 1 lžíci medu a lžíci skořice smíchané s horkou vodou.Jejich dech tak zůstává čerstvý po celý den.

Photobucket

Závěrem:

Co říci závěrem? Myslím.že Vám to určitě neublíží a že je nejlepší to vyzkoušet. Co myslíte? Vzpomínáte,když jsme byli děti? Krajíc chleba pomazaný čerstvým máslem a posypaný skořicí patřil mezi oblíbené pochoutky. Asi na tom něco je!

Přeložil Ivan Kratochvíl

Photobucket

Photobucket

 

Medová masáž


Photobucket

 Photobucket

Medová masáž

Jde o detoxikační proceduru využívající výborných účinků medu a kompresních masérských hmatů.
Díky propojení těchto dvou prvků dochází k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc se přes reflexní zóny příznivě ovlivňují i jiné orgány a obnovuje se detoxikační schopnost organismu.
Medová masáž je vhodná při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, při nervových poruchách a stavech neklidu, při depresích a potížích se spánkem.

Photobucket

 zdroj: https://www.masazevysocany.cz/jakemasazedelam.html

 

Ajurvéda - léčí i uklidňuje


6192.jpg picture by darmar_album
 

Ajurvéda – současný trend, ke kterému se obrací stále více lidí, svou popularitu našel v celém světě. Co to vlastně ajurvéda je a k čemu vám může pomoci, to se dozvíte v následujícím článku.
 

Co je to ajurvéda?

Ajurvéda je vlastně jakási věda, která obsahuje množství filozofií, mezi které můžeme například zařadit meditaci, astrologii, jógu, psychickou i fyzickou stránku jednotlivce. Tak jako většina filozofií, i ajurvéda prochází neustálým vývojem, který přináší nové a nové poznatky.

Základní vlastnosti ajurvédy

Ajurvéda je propracovaný systém, který se soustřeďuje především na tyto skutečnosti:

 • Léčí tělo i mysl
 • Nezavrhuje současnou medicínu, právě naopak
 • Soustřeďuje se na léky, které jsou posilující
 • Má velmi kladný vztah k přírodě
 • Soustředí se na příčiny nemocí
 • Léky nesmí mít žádné vedlejší účinky
 • Hlavní myšlenkou je také předcházení nemocím, aby vůbec nevznikly

Ajurvéda pro zdraví

Ajurvéda má několik oborů, přičemž každý z nich se soustředí na něco jiného (přesněji řečeno, jinou část těla). Pomocí ajurvédy se naučíte, jak zapudit veškeré záporné pocity, které mohou vést ke zdravotním problémům.

 

Negativa, kterými jsou stres, strach, žárlivost, hněv a další, musí co nejrychleji pryč. Ajurvéda funguje pomocí tří funkčních principů, kterými jsou energie spojená s pohybem, správný metabolismus a zdravé tělo. Čím dál více lidí na celém světě se k ajurvédě obrací, její příznivce zde najdou, to, co jim dokáže dodat maximální psychickou a fyzickou rovnováhu…

Další zajímavé články z této rubriky

Práce - životopis o vás mnohé napoví

Jak zvládnout změnu času

Trendy svatební účesy

Módní svatební šaty

10 nejzajímavějších povolání

 

Muž s bezedným žaludkem

To je teda nespravedlivé, to bych brala taky... :)


Photobucket


Němec Heinz Asthoff přezdívaný "muž s bezedným žaludkem" je velkým otazníkem, se kterým si němečtí lékaři nevědí rady. Již od roku 1986, kdy mu zemřela manželka na rakovinu, totiž muž neustále jen jí. Podivné ovšem je to, že netloustne.

8. 4. 2008 17:02 - OFFENBACH

Heinz Asthoff zkonzumuje denně potraviny o neuvěřitelné energetické hodnotě 12 000 kalorií. Přesto však nepřibere ani kilogram. Informoval o tom deník Daily Telegraph.

Obrovské porce už jí 22 let, od doby, kdy mu zemřela manželka na rakovinu. Během dne tak sní například přes kilogram bavorské sekané, necelé tři kilogramy brambor, tucet vajec, sklenici majonézy, pizzy, několik balíčků chipsů a někdy až dvacet paštik.

Lékaři muži dokonce doporučili, aby nepřestával kouřit svých 40 cigaret denně, jelikož by se mohlo stát, že by pak musel jíst více. Osmašedesátiletý penzista z města Offenbach má ovšem velký problém s tím, že za jídlo utratí více, než jaký má důchod.

Photobucket

Jeho žaludek je jako důl - bezedný

"Nemůže to tak pokračovat. Když jsem šel naposledy do hospody, tak jsem si objednal bramborové placky a skončilo to tak, že jsem jich snědl sto. Nemohu si to jednoduše dovolit. Doktoři říkají, že můj žaludek je jako důl, ve kterém jsem před 36 lety pracoval - bezedný," řekl Asthoff.

Přestože měří bezmála dva metry, tak váží jen asi 95 kilogramů. Doktoři přiznávají, že si s jeho metabolismem nevědí rady. Nemohou prý najít příčinu, proč jeho tělo vyžaduje tak velké množství jídla.

Photobucket

 

RADY NAŠICH BABIČEK

Na téma KOSMETIKA :)

JAK ODSTRANIT BRADAVICE? - Kolem bradavic a na ně naneste rozmačkaný stroužek česneku a přelepte náplastí. Vytvoří se pak puchýř a za několik dní bradavice nakonec zmizí.

MASKA NA NORMÁLNÍ A SMÍŠENOU PLEŤ. - Tvaroh + ovoce + mléko + ovesné vločky. Rozmícháme mléko s tvarohem, přidáme ovoce (např. banán, broskev, jahody) + ovesné vločky a vše rozmixujeme tak, aby hmota nebyla příliš řídká. Naneseme na obličej a dekolt a necháme působit 15 minut. Pak smyjeme vlažnou vodou.

JAK NA MASTNOU PLEŤ? - Trápí vás mastná pleť? Jednoduchá pomoc. V jednom litru vody vařte na čtvrtky rozkrájenou cibuli. Tento vývar pak nechejte ještě 10 minut odstát. Používejte ho k oplachování a omývání pleti.

MASKA NA MASTNOU PLEŤ - Jogurt + med + žloutek. Můžeme přidat pár kapek citronové šťávy. Suroviny pořádně promícháme a naneseme na obličej. Necháme 15 minut působit a opláchneme vlažným mlékem, nebo vodou.

MASTNÁ PLEŤ SE SKLONEM K TVOTBĚ VŘÍDKŮ. - Droždí + mléko. Droždí smícháme s vlažným mlékem a hmotu pak naneseme na pleť. Po 15 minutách umyjeme vlažnou vodou.

MASKA NA SUCHOU PLEŤ. - I velmi citlivou pleť můžete rozmazlit maskou z 1 žloutku, dvou polévkových lžíc rozmixovaného tvarohu a jedné lžičky olivového oleje. Směs výborně hydratuje, proto se nanáší v silné vrstvě néjen na obličej, ale i na dekolt a krk. Po 10 minutách smyjeme vlažnou vodou.

TVOŘÍ SE VÁM NA OBLIČEJI SUCHÉ ŠUPINKY? - Smíchejte rozmačkaný banán s jednou lžičkou medu. Směs naneste na tvář a nechte působit 10 minut a poté důkladně omyjte teplou vodou.

DODAVATEL VLHKOSTI PLETI - Nechte nabobtnat ve vodě 1 lžičku mletých semínek lnu ( celá nakoupíte v prodejnách s biopotravinami), pak smíchejte s 1 lžičkou jemně nastrouhaného jablka. Na pleť naneste silnější vrstvu této směsi a po 15 minutách ji opláchněte vlažnou vodou. Vaše pleť bude opět svěží a krásná!

KTERÁ ZELENINA PROSPÍVÁ VLASŮM, NEHTŮM A KŮŽI? - Chcete, aby vaše vlasy, kůže i nehty vypadaly skvěle a byly zdravé, pak jezte hodně paprik a zelených okurek.

MÁTE POTÍŽE S MENSTRUACÍ? - Pak začněte pít šťávu z červené řepy, která se s úspěchem používá při regulaci menstruačního cyklu a předčasné menopausy. Není však vhodné vypít více, než 1 litr této tekutiny denně.

MRKEV NA VÁŠ DEKOLT. - Nastrouhejte mrkev, smíchejte se lžičkou medu a několika kapkami smetany. Nechte působit 20 minut. Mrkev dělá opravdové zázraky.

 


 

CHCETE MÍT KRÁSNÉ VLASY? - Určitě konzumujte v létě hodně ostružin a malin. Podporují jak růst vlasů, tak jim také dodávají hedvábný lesk.

 

CHCETE-LI ROZJASNIT A OŽIVIT SVĚTLOU BARVU VLASŮ - Přelejte je po umytí nálevem z heřmánku. Do plátěného sáčku dejte asi lžíci heřmánku a sáček uzavřete. Pak ho vložte asi do půl litru vody a vařte zhruba 20 minut. Vlasy oplachujte důkladně a po každém umytí.

CHCETE-LI PŘIBARVIT ŠEDIVÉ VLASY - připravte si obdobným způsobem nálev z šalvěje. Šedivé vlasy po šalvěji ztmavnou. Naše babičky si také pravidelně vtítaly do vlasů docela obyčejný jablečný ocet, aby jim vlasy tak rychle nešedivěly.

BARVU HNĚDÝCH VLASŮ OŽIVÍTE - propláchnete-li je silným odvarem silného černého čaje.

ČÍM OMEZÍTE VYPADÁVÁNÍ VLASŮ? - Odvar z kopřiv vrátí vlasům néjen lesk, ale také značně omezí jejich vypadávání.

NA MASTNÉ VLASY PLATÍ KEFÍR ! - Je to také skvělý kondicionér! Jednoduše KEFÍR vetřete do vlhkých vlasů a klidně ho vmasírujte i do pokožky. Hlavu pak zabalte na půl hodiny do ručníku a nakonec umyjte šamponem na mastné vlasy. Závěrem nezapomeňte opláchnout vlasy kyselou vodou.

PŘESUŠENÉ VLASY TŘEBA OD SLUNÍČKA, NEBO KULMY. - Spraví bílý jogurt! Smíchejte ho napůl s majonézou a směs naneste na vlasy. Nechte působit půl hodiny pod igelitovou přikrývkou hlavy. Pak vlasy důkladně propláchněte a umyjte je šamponem na suché vlasy.

NA PORUŠENÉ A ZNIČENÉ VLASY -například po trvalé, nebo po barvení. Jednoznačně plati MAJONÉZA. Skvělý účinek dosáhnete, když si majonézu uděláte doma sami ze žloutků a oleje. Vlasy navlhčete a majonézu do nich vetřete, zabalte do igetitu a ručníku. Nechejte půl hodiny působit. Vlasy pak důkladně opláchněte šamponem.

 

Žirafa

Co možná nevíte...


ns268.gif picture by darmarka3

 

Žirafy pravděpodobně znáte jako savce z dlouhým krkem a dlouhýma nohama. Žirafy jsou ale zajímavé i něčím jiným...

Základní informace
Řád: sudokopytníci
Čeleď: žirafovití
Celková výška: 400 - 580 cm
Váha: samci mohou vážit až 2000 kg
Délka březosti: 14 - 15 měsíců
Počet mláďat: 1, výjmečně 2
Zajímavost: Žirafy jsou nejvyšším savcem na zemi

Historie
Před hodně lety na žirafách nic moc zajímavého nebylo, krk moc dlouhý neměly. Později byla objevena pralesní žirafa (okapi), mezitím mnoho dalších poddruhů a potom žirafa Rotschildova, která je dnes nejznámější žirafou.

Poddruhy žiraf
Zatím bylo objeveno 10 poddruhů žiraf (Giraffa camelopardalis). Jsou to:
-žirafa síťovaná
-žirafa súdánská
-žirafa mramorovaná
-žirafa núbijská
-žirafa západoafrická
-žirafa zambijská
-žirafa angolská
-žirafa kapská
-žirafa Rotschildova
-žirafa masajská

Vzhled, rychlost, váha
Žirafí krk se skládá, stejně jako u člověka, ze sedmi obratlů. Váha dospělých žiraf se pohybuje kolem 1 tisíce kilogramů, dospělí samci mohou vážit až 2 tuny. Žirafy se pohybují rychlostí kolem 50-60 km/h, taková rychlost pro ně není žádným problémem. Chodí mimochodem (to zn. že obě nohy na jedné straně dějají krok současně). Rovnováhu udržují pomocí krku.

Jak žirafy pijí
Pro žirafy je pití vlastně takovým akrobatickým kouskem, protože při něm musí ohnout kolena, roztáhnout přední nohy daleko od sebe a kývavými pohyby hlavu pomalu spustit k vodní hladině a při zvedání hlavy musí žirafa postupovat taky opatrně. Její mozek se totiž při pití nachází dva metry pod srdcem a když se zvedne, tak naopak 2 metry nad ním. Takže kdyby rychle krk sklonila a pak rychle zvedla, omdlela by.

K čemu žirafě slouží krk...
Tak nejprve je to samozřejmě k získávání potravy ze stromů, pak také k udržování rovnováhy (jak už jsem psala). Vědci však také přišli na to, že čím mají samci delší krk, tím úspěšnější bývají při získavání samic.

Smysly
Žirafa má pravděpodobně největší rozsah vidění ze všech savců. Vidí daleko a velmi ostře. Tvora velkého asi tak jako člověk, dokáže bez problému rozeznat na vzdálenost 2000 metrů. Zrak ale není jediným smyslem který má velice dobře vyvinutý. Patří k nim i sluch a čich.

Potrava
Mezi žirafí potravu patří výhonky akácií, které jsou šťavnaté a křehké ještě i v době, kdy jsou jiné rostliny už zcela vysušené. Žirafy mají skvěle ohebný jazyk, který jsou schopny vypláznout až na vzdálenost půl metru. Trny žirafám vůbec nevadí, dokáže se s nimi skvěle vypořádat. Vysune svůj jazyk, ovine jej kolem větve a jemně ji přitáhne mezi našpulené pysky. Pak zavře tlamu a dokonale očeše listy, trny a slabší větvičky. Na žirafím jídelníčku však kromě výhonků akácií figuruje na stovku dalších druhů rostlin. Objemově to za den dělá více než 50 kg potravy. Pást že žirafy vydávají ráno a večer, kdy jsou lístky na stromech mírně zavinuté a lépe se trhají. Žirafy jsou býložravci i když občas bývá sledováno, že se přiživují na zdechlinách kopytníků, doplňují si tak ale zřejmě chybějící tekutiny.

Rozmnožování
Samec si vybere samici, přistoupí k ní a tiskne se čenichem k jejím slabinám. Samice na to reaguje močením. Samec při tom skloní opatrně hlavu, aby zachytil moč jazykem, pak zvedne hlavu a vysune své dlouhé sevřené pysky (flémuje). Smyslem jeho počínání je snaha odhalit, v jakém stádiu říje samice je a jestli se má o ni vůbec zajímat. Pokud je vše jak má být, zamilovaný párek se o sebe začne otírat a následuje páření. Po páření je samice březí 15 měsíců a rodí 1 mládě, jenom vzácně se rodí dvojčata.


irafka.jpg picture by darmarka3ns260.gif picture by darmarka3

 

Nedoceněné jablko...


Kvůli velkému výběru všech těch exotických plodů, jichž je dnes na trhu široká škála, možná jablka dost nedoceňujeme. Přitom stačí jedno jablko denně a ušetříme si návštěvy v lékařské ordinaci. Konzumace jablek dokáže vyléčit některé neduhy, ale taky srovnat zažívání, a tím optimálně upravit váhu. Stejně tak zeštíhlíte díky jablečnému octu.

Jablko odjakživa symbolizovalo vitalitu a zdraví. Po dlouhá desetiletí se proto tento sladkokyselý plod pohybuje na předních příčkách oblíbených druhů ovoce.

Zdroj zdraví a síly
Jablko chutná nejen syrové, ale také v salátech, skvělé je pečené (závin, jablko „v županu“), kdy se stává sladkým moučníkem či zákuskem. Jablečný mošt
a šťáva jsou oporou imunitního systému. Jablko neobsahuje žádný tuk, minimum bílkovin a pouhých 10 % sacharidů ve formě ovocného cukru.

V nenápadném ovoci mnoha chutí a barev jsou soustředěny vitamin A, vitaminy skupiny B, vitamin C a cenné minerální složky. Právě podíl velkého počtu sekundárních
rostlinných látek dělá z obyčejného jablíčka pozoruhodný plod. Mimochodem jablko o váze 100 g poskytne lidskému organismu stejnou dávku vitality jako 2
g čistého vitaminu C. A tak se potvrzuje rčení našich prarodičů, že jedno jablíčko denně znamená – žádné trápení s doktorem.

Bojuje s nádory
Aktuální vědecké výzkumy potvrzují tradiční poznatky předchozích generací. Například extrakt z jablečných slupek druhu červený delicius může významně snížit
nádorové bujení v trávicím traktu a játrech. Spotřeba jablek má taky zásadní vliv na stav našich dýchacích cest. Konzumace jablek se také pozitivně odráží
na léčbě dny.

Spolehlivě zabírá
• Akné: Čerstvé oloupeme a zbavíme jádřince, nakrájíme na drobné kousky. Poté doměkka uvaříme ve 250 ml vody. Po vychlazení hmotu nanášíme vatovým tamponem
na problematická místa pleti. Jablečná kyselina a pektin „zapálenou“ pokožku zaručeně zklidní.

• Zácpa: Čerstvé jablko oloupeme, rozkrájíme na drobno a uvaříme do měkka s 250 ml bílého vína a dvěma čajovými lžičkami cukru. Po každém jídle se doporučuje
sníst polévkovou lžíci rozvařené hmoty. Ovocná kyselina normalizuje pohyb střev. Recept ovšem nelze doporučit lidem, kteří nesmějí pít alkohol.

• Průjem: Dvě nastrouhaná syrová jablka se smíchají se sklenicí uvařeného černého čaje, směs se trochu osolí. Tato hmota čistí a dezinfikuje střevní sliznici
od bakterií.

• Dásně: Na zánět dásní zabere směs z 250 ml jablečné šťávy smíchané se 125 ml růžové vody. Obě tekutiny se smísí v lahvi z tmavého skla a vzniklým roztokem
se vždy po jídle vyplachují ústa (nepolykat!)

Jablečný ocet zformuje postavu
- Jablečný ocet je odpradávna skvělým univerzálním domácím prostředkem. Je bohatý na vitaminy, minerální látky, stopové prvky, aminokyseliny, enzymy, na
pektin a na beta-karoten. Tato kyselá esence podporuje látkovou výměnu v těle, oživuje prokrvení, přispívá k zeštíhlení. Jablečný ocet aktivuje spalování
tukových zásob a přirozeným způsobem podporuje zdravou dietu.

- Ráno proto vypijte nalačno polévkovou lžíci jablečného octa ve sklenici vody – roztok je možné podle chuti přisladit čajovou lžičkou medu. Tato směs je
také dobrá pro aktivní sportovce, které chrání před křečemi a problémy se svaly.

- U modřin a podlitin se doporučuje aplikovat obklad z jablečného octa. Bolest ustoupí rychleji. V takovém případě se namočí bavlněná látka v neředěném
jablečném octu a pak se na několik minut přiloží na postižené místo. Jablečný ocet pomůže i tehdy, když sluneční záření nebo slaná voda naruší vrchní vrstvu
vlasů. Umyté vlasy je pak vhodné proplachovat jablečným octem zředěným vodou.

zdroj: Žena - in

Sedmikráska

První jarní bylinky:


Photobucket

Sedmikráska, petrklíč a podběl, první jarní bylinky, které rozhodně stojí za to usušit a nasbírat.

 

Název: Sedmikráska obecná (chudobka, Bellis perennis)
Čeleď: Asteraceae - hvězdnicovité (složnokvěté)

Popis
Vytrvalá, až 25 cm vysoká bylina. Lodyha přitiskle chlupatá, bezlistá, pouze s jedním květem. Listy v přízemní růžici, úzce obvejčité až kopisťovité, vroubkované, jednožilné, zúžené v široký řapík. Úbor 1 až 3 cm v průměru, jazykovité květy bílé až růžové, na špičce často červené, četné, terčovité květy žluté. Plodem je nažka asi 1 mm dlouhá. Kvete v II až IX.

Stanoviště
Trávníky, zahrady, louky, pastviny, okraje cest.

Rozšíření
V ČR od nížin po horské oblasti hojně, celkově roste v Evropě a západní Asii.

Léčitelství
Obsahuje saponiny, třísloviny, hořčiny, silici, sliz, minerální látky, pryskyřice, organické kyseliny, flavonoidy, inulin. Sbírá se květ nebo kvetoucí nať, nejlépe na jaře, kdy obsahuje nejvíce účinných látek. Droga podporuje vykašlávání, působí protizánětlivě, svíravě a hojivě. Osvědčila se při zánětech močových cest a při zánětu ledvinových klubíček. Zevně ve formě koupelí se užívá při různých kožních chorobách jako jsou ekzémy, lupénka, lišeje, vyrážky či akné a taktéž na špatně se hojící rány.Působení sedmikrásky je velmi mírné a nenápadné, proto se uplatňuje zejména ve směsích, kam se často přidává "jen" pro zlepšení jejich vzhledu.
Informace v tomto odstavci částečně převzaty z: J. Janča, J.A.Zentrich: Herbář léčivých rostlin, díl 4.

Pěstování
Na zahradách se sedmikráska pěstuje v řadě forem s květy od bílé až po červené. Pěstitelsky významné jsou variety fistulosa s květy trubkovitými a ligulosa s květy jazykovitými. Přestože je sedmikráska vytrvalá rostlina, pěstuje se obvykle jen jako dvouletá. Pěstuje-li se na jednom místě více let, tvoří postupně stále drobnější a jednodušší květy. Daří se jí na slunném až polostinném stanovišti, avšak na slunci více kvete. Na půdu není nijak náročná, špatně snáší holomrazy. Semena se vysévají v květnu až červnu, na záhony se vysazuje na podzim.

Uvedeno ve spolupráci s https://botanika.wendys.cz

 

Líbí se vám KAKTUSY??? Nádhera!!!

stručný návod jak se během roku starat o kaktusy.


9.jpg picture by darmarka4

Leden
     Kaktusy spí a jejich životní pochody jsou omezeny na minimum. V lednu se můžeme dočkat velkých mrazů a proto hlídáme teplotu, ať už ve skleníku či doma ve sklepě, která by neměla klesnout pod 5 stupňů. Pokud se vydaří pěkné počasí také trochu větráme. Dáváme zejména pozor na škůdce a objeví-li se okamžitě napadenou rostlinu izolujeme od ostatních, ošetříme vhodným prostředkem a necháme den nebo dva při pokojové teplotě. Teplomilné kaktusy, které máme umístěny nejčastěji v pokoji. Můžeme jim občas mírně zamokřit substrát nebo je pomlžit.
Máme-li doma výsevník s umělým osvětlením, můžeme již vysévat.Photobucket


Únor

     Těm co kaktusy odpočívají ve venkovních sklenících nebo vedle okna v chladné místnosti musí dávat pozor na slunečné dny, aby nedošlo k přehřátí skleníku nebo k popálení rostlin od sluníčka. Za těchto dnů vydatně větráme a menší rostlinky ve vytápěných prostorách zaléváme a kaktusy pomalu zvykáme na slunko.kaktus2.jpg picture by darmarka4


Březen

     Kaktusy můžeme přesazovat a jestliže předpověď hlásí teplé počasí můžeme už zalévat, ale pozor jestliže se počasí zhorší musíme kaktusům přitopit nebo je zejména v noci přenést domů. Nemáme-li tuto možnost počkáme se zálivkou ještě měsíc. Nyní také nastala doba k vysévání tak máte-li co hurá na to!kaktus3.jpg picture by darmarka4


Duben

     V dubnu začíná vegetační období, ale stále nezapomínáme choulostivější kaktusy stínit. Teď už můžeme kaktusy normálně zalévat, snad jen při dlouhodobě špatném počasí počkáme. Na konci dubna také začínají kvést už některé kaktusy a jestli chceme můžeme se také pustit do roubování.kaktus4.jpg picture by darmarka4Květen

     Kaktusy rostou a kvetou jako o závod tak je nezapomeňte vyfotit a poslat do soutěže. Po zmrzlících můžeme kaktusy nechávat venku. Sbíráme semena z odkvetlých květů a schováváme je na za rok. Nezapomínáme zalévat výsevy, které už se zelenají malými semenáčky a nezapomínáme je chránit před prudkým světlem. Do zálivky také začínáme přidávat hnojivo.Photobucket


Červen

     Kaktusů se daří stále lépe. pokud jsme nestačili roubovat teď je poslední možnost. Chodíme na výstavy a rozšiřujeme svoji sbírku.7-1.jpg picture by darmarka4


Červenec

     Nastává čas veder a to kaktusům moc nevyhovuje. některé druhy dokonce zastavují růst. A tak je nezaléváme! (Parodia, Rebutia a jim příbuzné).kaktus8.jpg picture by darmarka4


Srpen

     Po polevení veder můžeme zas zalévat a naposledy přihnojovat. V tuto dobu se nejčastěji vyskytují různí škůdci tak pozor na ně. mějte vždy v záloze nějaký ten postřik.Photobucket


Září

     Kaktusy stále rostou, ale zaléváme už jen čistou vodou. Sklízíme všechny plody co ještě zbyly a pečlivě je sušíme. Při pěstování pod širým nebem už kaktusy zakrýváme.8-1.jpg picture by darmarka4


Říjen

     Kaktusy už přestávají růst a my se podle toho zachováme. Už nezaléváme a kaktusy připravujeme na zimu.16.jpg picture by darmarka4


Listopad

     Kaktusy už spí a tak je nebudeme rušit.23.jpg picture by darmarka4


Prosinec
     Kaktusy stále spí, ale mi nezapomínáme kontrolovat teplotu vhodnou pro zimování.
ZDROJ: https://kaktusy.vyrobce.cz/


 

BŘEZEN

pranostiky třetího měsíce v roceBřezen, za kamna vlezem


1.březen - Darí a Vandí - narozeninky... :))


Závěj svaté Albíny zaplavuje doliny.
Svatá Eudoxie psa až po uši zavěje.
Eudoxie příznivá, ale blátivá.

3. březen
Mrzne-li o Kunhutě, mrzne ještě čtyřicet dní.

6. březen
Na svatého Bedřicha slunko teplem zadýchá.
Svatá Felicita sníh z polí odmítá.

7. březen
O svatém Tomáši sníh bředne na kaši.
Zima, kterou Tomáš nese dlouho námi ještě třese.8. březen Mezinárodní den žen


10. březen
Čtyřicet mučedníků - čtyřicet mrazíků.
Mrzne-li na den Čtyřiceti mučedníků, přijde ještě čtyřicet ranních mrazíků.
Podle čtyřiceti budeš Petra míti.

12. březen
Na svatého Řehoře den s nocí v jedné míře.
Na svatého Řehoře čáp letí od moře, žába hubu otevře, líný sedlák, který neoře.
Na svatého Řehoře svačina se vyoře. (je delší den a tedy třeba svačit)

15. březen
Na svatého Longina práce v poli začíná.

17. březen
Mrzne-li na sv. Gertrudu, mrzne ještě celý měsíc.

19. březen
Nenajde-li led Matějova pila, najde Josefova širočina.
Svatý Josef zháší světlo.
Pěkný den na svatého Josefa zvěstuje dobrý rok, prší-li nebo padá sníh, bude mokro a neúroda.
Josefova širočina ničí poslední ledy.
Je-li na sv. Josefa vítr, potrvá čtvrt roku.
Svatý Josef s tváří milou končí zimu plnou.

21. březen
Za rovnodenní větry nelení.
Na svatého Benedikta má se ječmen a cibule síti.

22. březen
Na Kazimíra pohoda - na brambory úroda.23. březen Neděle velikonoční24. březen Pondělí velikonoční30. března 2008 začátek letního času

02.00 na 03.0030. březen
U svatém Kvirinu už je teplo i ve stínu.


31. březen
O svaté Balbíně je už po zimě.

Suchý březen, mokrý máj, bude humno jako ráj.
Březen suchý, duben mokrý, květen větrný pytle obilím a sudy vínem naplní.
Kolik mlh v březnu, tolik lijavců v červenci.
Co si únor zazelená, březen si to hájí, co si duben zazelená, květen mu to spálí.
Hřmí-li v březnu, sněží v máji.


 

Krásná pohádka...

opsáno z prezentace...


PhotobucketPhotobucketPhotobucketBylo, nebylo... Před dlouhou, dlouhou dobou existoval ostrov, na kterém žily všechny pocity člověka: dobrá nálada, smutek, vědění... a kromě ostatních různých pocitů i láska.
Jednoho dne se pocity dozvěděly, že se ostrov potopí. Každý si tedy připravil svou loď a odplouval z ostrova. Jen láska chtěla čekat do poslední chvíle. Ještě než se ostrov potopil, prosila láska o pomoc.
Na luxusní lodi plulo kolem lásky bohatství. Zeptala se: "Bohatství, můžeš mě vzít s sebou?" "Ne, nemůžu. Mám na své lodi mnoho zlata a stříbra. Tady pro tebe není místo." Tak se láska zeptala pýchy, která projížděla kolem na přenádherné lodi: "Pýcho, můžeš mě vzít s sebou?" "Já Tě, lásko, nemůžu vzít..." Odpověděla pýcha, "tady je všechno perfektní. Mohla by si poškodit mou loď!" Láska se tedy zeptala smutku, který jel kolem: "Smutku, prosím, vezmi mě s sebou" "Ach lásko, "řekl smutek, "já jsem tak smutný, že musím zůstat sám." Také dobrá nálada projela kolem lásky, ale byla tak spokojená, že ani neslyšela, že na ni láska volá. Najednou řekl nějaký hlas: "Pojď lásko, já Tě vezmu." Byl to nějaký stařec, kdo promluvil. Láska byla tak vděčná a šťastná, že se zapomněla zeptat na starcovo jméno. Když přijeli na pevninu, stařec odešel. Láska si uvědomila, že mu hodně dluží a zeptala se vědění: "Vědění, můžeš mi říct, kdo mi pomohl?" "To byl čas," odpovědělo vědění. "Čas?" zeptala se láska, "proč mi pomohl čas?" Vědění odpovědělo: "Protože jen čas ví, jak důležitá je láska v životě."

 

Na snídani do hor


30b806716a63b49bcf2d7087af077f12.gif picture by darmarka2

Chcete zažít horskou romantiku? Snídat čerstvý sýr v horách, koupat se mezi lekníny, ochutnat štrúdl na 150 způsobů, dát si enciánový šnaps a jít kus v Hemingwayových stopách… Miřte do Vorarlbergu, nejzápadnějšího cípu Rakouska.


Ubytujete se třeba v podhorské vesnici Tschagguns. Ráno za zvuku kostelních zvonů vstanete před sedmou, aby na cestu za snídaní ještě nepálilo slunce. V pohodlných botách nebo v sedle horského kola vyrazíte směr Bartolomäberg. Malé vísce, ve které si můžete dát oddech, vévodí malebný hřbitov, květinami obsypaný hotýlek a pozdně barokní kostelík (jak jinak) svatého Bartoloměje. A pokračujeme dál protože k vidění i k ochutnání je toho v rakouském Vorarlbergu opravdu hodně.

Špek a jáhlová kaše
Z Bartolomějské hory, jak se dá název místa přeložit, zbývá překonat čtyřsetmetrové převýšení k alpské hospůdce Rellseck, která od června do září, pokaždé od deseti hodin, připravuje středu co středu horské snídaně. Na dlouhých stolech před chatou jsou vyskládány krajové speciality: jáhlová kaše, domácí chleba a máslo, míchaná vejce na špeku a hlavně sýry. Tím, který Montafon proslavil, je takzvaný Sura Kees. To je sýr tvarohové konzistence z čerstvě nadojeného mléka horských krav, který dozrává už po třech dnech. Vyrábí se na zdejších salaších již od 12. století. V nabídce jsou také různé domácí koláče, buchty, jáhlová kaše nasladko a klasické domácí podmáslí. S krajáčem podmáslí můžete korzovat po okolí.

Hned za hospodou najdete tři horské sruby, kde tři místní mistři tesaři předvádějí už historické řemeslo – ukazují, jak se štípe šindel, jak se dělá dřevěný okap nebo z kmenů vodovod. Když jsou dobře naladěni, vyřežou vmžiku i malou smrkovou alpskou protěž.
Od Rellsecku je přímý pohled do údolí Silbertal, kde se těžívalo stříbro.

Kraul mezi lekníny
Nejzápadnější cíp Rakouska je malý, ale hodně bohatý. A to i na vodu. Právě proto v městečku Gaschurn, které je od výchozího Tschaggunsu coby kamenem dohodil, zřídili mimořádné přírodní koupaliště. V čem je zvláštní? Vodu nečistí chlor a chemické přísady, ale 1200 rostlin. Mezi nimi jsou i lekníny. Kolem dvou různě tvarovaných jezer je pás květů, prostě si plavete kolem ‚zahrádky‘. Pro děti tu mají malou raftovou dráhu na říčce, skokánek, klouzačky a lanovky do vody, brouzdaliště, různá přemostění a taky gejzír – každou půlhodinu se nad hladinou jednoho ze dvou pod sebou ležících jezer objeví obří vodotrysk.

Díky tomu, že je na dně jezer položena černá fólie, není voda, která je v původním stavu jako led, po chvíli už tak studená. Fólie totiž přitahuje sluneční paprsky, a ty vodu ohřívají. Na 7000 metrech čtverečních vodní plochy se dá cachtat od devíti hodin ráno do sedmi večer, a to za sedm eur pro dospělého a tři za dítě. Samozřejmě je k dispozici restaurace, která je otevřena až do večera. Toto horské moře je ideální hlavně pro děti či alergiky.

Ráj pro děti
Že se vaše děti přírodní vody štítí? Pak je váš cíl ve městě Schrunz, a to nejen proto, že tu několik měsíců jako štamgast odpočíval a lyžoval Ernest Hemingway.

Obří centrum volného času nabízí nafukovací skákací hrady, jízdy v autíčkách, prolézačky, houpačky, ale máte i možnost přihlásit děti na dětské horské túry. Na ty se třeba vyráží na oslíkovi. À propos, na horskou túru můžou jít se zvířetem i dospělí – konkrétně s lamou! Ale je třeba vzít s sebou i jejího chovatele.

Vraťme se však k panu spisovateli. Ten se o Vorarlbergu dozvěděl od svého přítele, který mu referoval o tom, jak skvěle se tu lyžuje. A ‚Erns‘ vyjel s celou rodinou. V hotelu na náměstí u kostela si nechával míchat drinky (Hemingway Bar) a kousek odsud, v hotelu Taube, bydlel. V tamní knize hostí můžete vidět jeho vlastnoruční podpis. Dnešní majitel hotelu, pan Nels, velikána literatury nepamatuje, protože mu tehdy byly dva roky, ale jeho rodiče na spisovatele vzpomínali jako na milého hosta, který rád lyžoval a hrával si se svým synkem. A také měl kousek odsud  jakousi přítelkyni. Prý…

Kde se ubytovat:
Tschagguns – Hotel Cresta. Nabízí svým hostům moderní ubytování, bazén a saunu. Jeho stavební historie sahá do 13. století.
Schruns – Hotel Zimba: Ze sýra Sura Kees zde připravují řadu specialit. Třeba ho zapečou ve slanině na plátku salátu nebo z něj uvaří polévku.
Schruns – Hotel Taube. Můžete tu popíjet jako Ernest Hemingway.
Autor: Marianne, Klára Hanušová

MARIANNE.CZ - život začíná ve třiceti

více článků:

 

PARADOX
Dnes máme větší domy a menší rodiny
Víc vymožeností, ale míň času
Máme víc titulů, ale míň zdravého rozumu
Víc vědomostí, ale míň soudnosti.
Máme víc odborníků, ale také víc problémů
Víc zdravotníků, ale méně starostlivosti

Utrácíme příliš bezstarostně
Smějeme se málo
Jezdíme rychle
Zlobíme se brzy
Udobřujeme pozdě
Čteme málo
Televizi sledujeme hodně
A modlíme se velmi zřídka.

Znásobili jsme naše majetky,
Ale zredukovali naše hodnoty
Mluvíme mnoho, milujeme málo
A podvádíme příliš často
Učíme se jak vydělat na živobytí
Ale ne jak žít
Přidali jsme roky životu, ale ne život rokům
Máme vyšší budovy, ale nižší charaktery
Širší dálnice, ale užší obzory
Myslíme víc, ale máme míň
Kupujeme víc, těšíme se z toho míň.

Cestujeme na měsíc a zpět,
Ale máme problém přejít přes ulici navštívit sousedy
Dobýváme venkovní vesmír
Ale vnitřní ne
Rozbili jsme atom
Ale ne naše předsudky

Píšeme víc, učíme se míň,
Plánujeme víc, dokončujeme míň
Naučili jsme se pospíchat, ale ne čekat,
Máme vyšší platy, ale nižší morálku
Vytvořili jsme víc počítačů pro víc informací
A abychom vytvořili víc kopií
Ale méně komunikujeme.

Máme vyšší kvantitu
Ale nižší kvalitu
Tohle je čas rychlého stravovaní a pomalého trávení
Vysokých mužů a nízkých charakterů
Víc volného času a méně zábavy…
Víc druhů jídla…ale méně výživy
Dva platy…ale víc rozvodů
Krásnější domy…ale neúplné rodiny

Proto navrhuji, že tak jako dnes, nenechávej nic na zvláštní příležitost,
Protože každý den, který žiješ je zvláštní příležitost
Vyhledávej vědomosti, víc čti, seď na verandě
A obdivuj výhled bez toho, aby jsi věnoval pozornost svým potřebám
Buď víc času se svou rodinou a přáteli, jez oblíbená jídla
A navštěvuj místa, které máš rád
Život je řetěz radostných momentů,
Není jen o přežití
Používej svoje křišťálové poháry,
Nešetři nejlepším parfémem
A použij ho kdykoliv budeš chtít.
Odstraň ze svého slovníku fráze jako
„někdy jindy“ a „příště“
Napiš ten dopis, který jsi chtěl napsat
„někdy jindy“

Řekni své rodině a přátelům
Jak moc je máš rád
Neodkládej nic, co přináší smích
A radost do tvého života.
Každý den, každá hodina, každá minuta je výjimečná
A ty nevíš, jestli není třeba tvoje poslední.

30b806716a63b49bcf2d7087af077f12.gif picture by darmarka2

 

Návod pro život


Photobucket - Video and Image Hosting

1. Vezměte v úvahu, že velká láska a velké skutky zahrnují velké riskování.

2. Když prohrajete, nenechejte si ujít ponaučení proč.
3. Držte se tří R: - respektu vůči sobě
- respektu vůči ostatním
- responsibility-zodpovědnosti za všechny svoje činy
4. Pamatujte si, že když nedostanete to co chcete, je to někdy skvělý zásah štěstí.
5. Naučte se pravidla, abyste věděli, jak je správně porušit.
6. Nedovolte, aby malé neshody zranily velké přátelství.
7. Když si uvědomíte, že jste udělali chybu, udělejte okamžitě kroky k její nápravě.
8. Každý den buďte nějaký čas o samotě.
9. Otevřete svoji náruč změně, ale nevzdávejte se při tom svých hodnot.
10. Pamatujte si, že mlčení je někdy ta nejlepší odpověď.
11. Žijte dobrý, čestný život. Až potom zestárnete a budete se dívat zpět, budete se moci těšit z něho podruhé.
12. Milující atmosféra ve vaší domácnosti je základem vašeho života.
13. Při neshodě s vašimi milovanými, řešte pouze přítomnou situaci. Nevynášejte na světlo minulost.
14. Sdílejte svoje poznatky. Je to způsob, jak dosáhnout nesmrtelnosti.
15. Buďte jemní k Zemi.
16. Jednou do roka se vypravte někam, kde jste nikdy před tím nebyli.
17. Pamatujte si, že nejlepší vztah je ten, ve kterém vaše vzájemná láska je větší, než vaše vzájemné potřeby.
18. Posuzujte svůj úspěch tím, čeho jste se museli vzdát, aby jste ho dosáhli.
19. Přistupujte k lásce a vaření s hravou bezstarostnou odevzdaností.

Photobucket - Video and Image Hosting
 

 

Tak jaké jste si dali Novoroční předsevzetí?

Nejčastější je asi hubnutí že? :))

30b806716a63b49bcf2d7087af077f12.gif picture by darmarka2

Ke shazování kilogramů stačí podle amerických vědců málo. Kdo si tedy jako novoroční předsevzetí dal shazování nadbytečných tukových zásob, ten by měl od počátku ledna více stát. Mnohem více kalorií totiž spálíme, pokud při nejrůznějších aktivitách stojíme.

30b806716a63b49bcf2d7087af077f12.gif picture by darmarka2

Přečtěte si více zde:
https://www.novinky.cz/clanek/129758-stani-pomaha-spalovat-vice-kalorii.html

Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka...

Jak to vlastně je...? :)


bobbobekdia.jpg picture by darmarka02 1130506587_big.jpg picture by darmarka02

Moderátor, spolumajitel klubu 21 a novopečený GAYSTAR Honza Musil se na akci Mr. Gluteus, kde byl mimo jiné předsedou poroty, přiznal k tomu, proč je vlastně gay. "Mohou za to vlastně večerníčkové postavičky," řekl při rozhovoru s moderátorem Danem Holovským Honza. "To, že žijí dva kluci v jednom domě, je přeci normální," dodal. A má pravdu. Bob a Bobek, Křemílek a Vochomůrka a mnoho dalších postaviček...

https://www.pindici.cz/

268.jpg picture by darmarka02

Exkluzivně na Super.cz: Svatba Honzy Musila s přítelem!Na Staroměstské radnici si včera v 17:30 v přísném utajení řekli své ANO známý moderátor Honza Musil (40) a jeho partner Jakub Pechr! Rodina i přátelé se to dozvěděli až po obřadu. Super.cz má podrobné informace!"
Svatbu jsme plánovali už rok, ale až teď jsme se rozhodli, že se vezmeme. U obřadu jsem byl jen já, Jakub a oddávající," prozradil exkluzivně Super.cz Honza Musil, který hned po obřadu rozesílal příbuzným a přátelům esemesky. „Nechtěli jsme rodinu zatěžovat před Vánocemi se sháněním dárků a dalšími starostmi kolem svatby, takže to s nimi pořádně oslavíme později," řekl Honza.

S Jakubem Pechrem žije Honza od roku 2004 a Jakub při obřadu také přijal příjmení Musil. „Je nám spolu moc hezky a máme rodinu, což je pro nás to nejdůležitější," míní Honza.

Štědrý den oslaví pár i s Honzovou bývalou manželkou, se kterou se rozvedl po sedmi letech manželství, a dvěma dcerami Lucií (23) a Veronikou (18). „Budeme ho trávit všichni pohromadě a už se na to moc těším," uvedl Honza, který učí v mediální agentuře, vlastní Klub 21 a dostal ocenění v kategorii GayStars 2007. (yas)

 

Máme nového člena rodiny... :))

Malého chameleonka "Mazlíka" :)


  Chameleon pardálí (Furcifer pardalis)

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Chameleoni (Chamaeleoninae) je skupina ještěrů z čeledi chameleonovitých. Zahrnuje 4 rody,  kterým všem přísluší české označení chameleon. Dokážou velmi rychle měnit své zbarvení, a například se tak přizpůsobit svému okolí. Dále se dívají každým okem zvlášť (monokulární vidění) a jejich vymrštitelný jazyk je stejně dlouhý jako jeho tělo.
 

 

Když je chameleon naštvaný, tak se nafukuje, aby okolí ukázal, že je velký a vybarví se do nejtmavších odstínů zelené, hnědé a černé barvy.

Když chameleon spí, tak jeho tělo je naprosto uvolněné a vybarví se do nejsvětlejšího odstínu zelené barvy, jaké je schopen. Při vyhřívání se na slunci se zpravidla vybarvuje do hnědých odstínů, jelikož hnědá přijímá daleko lépe teplo než zelená barva. Při namlouvání se sameček před samičkou „naparuje“ svým krásným zbarvením a vybarvuje se do všech barev, kterých je schopen, aby samičku uchvátil.

  Historie

 

Ženami vybraný nejlepší E-mail roku!!!

Neposílám dál, ale ráda přidávám sem pro všechny... :)


30b806716a63b49bcf2d7087af077f12.gif picture by darmarka2

Milý Bože:
 
 Chodím každý den do práce a dřu 8 hodin, zatímco má žena si
 pěkně sedí doma.
 Chci, aby věděla, co musím vydržet, tak tě prosím, dovol, aby
  její tělo bylo prohozeno na jeden den s mým.Amen."


 
 Bůh, ve své nekonečné moudrosti, splnil mužovo přání.
 
 Příštího rána, vím to jistě, se muž probudil jako žena.
 
 Vstal, udělal rychle pro svého druha snídani, probudil děti, 
 připravil jim šaty do školy, dal jim snídani, zabalil obědy a odvezl je
 autem do školy.
 
 Přišel domů, sebral věci na čištění, vzal je do čistírny a
 stavil se v bance, aby uložil peníze.
 
 Šel na nákup k zelináři, pak jel domů, vyložil nákup, zaplatil
 účty a zapsal vše do účetní knihy.
 
 Vyčistil bedýnku na kočičí výkaly a vykoupal psa.
 
 To už byla 1 hodina a on spěchal, aby ustlal postele, vypral,
 vysál prach, zametl a vytřel podlahu v kuchyni.
 
 Běžel do školy vyzvednout děti a po cestě domů se s nimi
 pohádal.
 
 Připravil jim mléko a sušenky a postaral se aby udělaly domácí
  úkol.
 
 Pak vyndal prkno na žehlení a při žehlení se díval na
 televizi.
 
 V 16.30 začal škrábat brambory a čistit zeleninu na salát,
 obalil vepřové řízky a nakrájel čerstvou fazoli na večeři.
 
 Po večeři uklidil kuchyň, pustil myčku na nádobí, poskládal
 prádlo, vykoupal děti a uložil je do postele.
 
 Ve 21.00 byl vyčerpán a protože jeho každodenní povinnosti
 ještě neskončily, šel do postele, kde se od něj očekávala soulož,
 což zvládl aniž si postěžoval.

Dalšího rána, sotva se probudil, poklekl u postele a řekl...
 
 "Bože, nechápu, co jsem si představoval.
  Jak jsem se mýlil, když jsem záviděl své ženě, že si může být
  celý den doma.
  Prosím, snažně tě prosím, mohl bys to vrátit zpátky?"
 

Bůh ve své nekonečné moudrosti odpověděl:
 
 Můj synu, vidím, že sis vzal ponaučení a velmi rád bych všechno
 změnil jak to bylo, musíš ale počkat devět měsíců.
 
Včera v noci jsi totiž otěhotněl."
 
 30b806716a63b49bcf2d7087af077f12.gif picture by darmarka2
 
 Jak toto nepošleš pěti dobrým přátelům,
přijde svět o pět usmívajících se lidí...:)))

 

Moc krásné, ale smutné...

Přišlo mi mejlem...:(

  

  26 letá matka upřeně hleděla na svého šestiletého synka, který umíral
   na smrtelnou leukémii. Její srdce bylo plné smutku a zoufalství, ale
   přesto uvnitř cítila silné odhodlání, jako každý rodič.
   Přála si, aby její syn vyrostl a splnily se mu jeho sny... Nyní to již
   ale nebylo možné. Leukémie to rozhodla za ni. Avšak ona si přesto
   přála, aby se jejímu synovi jeho sny splnily. Vzala jej za ruku a
   zeptala se: Bene, přemýšlel jsi někdy, čím bys chtěl být až jednou
   vyrosteš? Měl jsi někdy nějaký sen a přání, co bys chtěl v životě
   dělat?"
   "Mami, vždycky jsem si přál být požárníkem až vyrostu." Máma se
   na něj usmála a řekla: "Uvidíme, jestli se nám podaří ti tvůj sen
   splnit." Později ten den, zašla do místní požární stanice v Brisbane,
   kde potkala požárníka Boba, který měl srdce velké jako samotný
   Queensland.

   Vysvětlila mu poslední přání jejího syna a poprosila, zda by bylo možné
   svézt 6 letého synka v požárním autě kolem ulice. Požárník Bob
   řekl: "My můžeme udělat daleko více. Jestli bude Váš syn připraven ve
   středu ráno v 7 hodin, jmenujeme ho čestným požárníkem celého dne.
   Zůstane s námi na základně, bude s námi jíst, jezdit na všechny výjezdy, v plné parádě! A když nám dáte jeho velikosti, necháme mu vyrobit opravdovou uniformu, pravý požárnický klobouk, ne hračku - pravý, se znakem Queeslandské záchranné a požární stanice, žlutý gumový kabát, stejný jako nosíme my a gumové boty. Vyrábí se přímo tady v Brisbane, takže to bude vše rychle hotové." O tři dny později požárník Bob vyzvednul Bena, oblékl ho do jeho požární uniformy a doprovodil jej z nemocničního lůžka k čekajícímu požárnímu  speciálu. Ben si musel sednout na zadní sedadlo a pomoci řídit ho zpě na stanici. Byl v sedmém nebi. Ten den byly v Brisbane tři požární poplachy.
   Ben se účastnil všech tří zásahů a řídil tři různá požární auta.
   Mimo jiné ho i natáčeli na filmový záznam pro místní zpravodajský
   kanál. Splněný sen a veškerá láska a ohromná pozornost, která mu byla
   věnována zapůsobily na Bena tak hluboce, že žil ještě další tři měsíce.
   Déle než všichni doktoři považovali za možné.

   Jednou v noci jeho vitální funkce začaly dramaticky klesat. Vrchní
   sestra, která věřila v princip hospice - domova - kdy by nikdo neměl umírat sám a opuštěný, začala volat rodinné příslušníky do nemocnice.
   Najednou si vzpomněla také na den, který Ben strávil jako člen požárního sboru a zavolala i na požární stanici. Požádala, zda by bylo možné, aby se jeden z požárníků dostavil v uniformě do nemocnice k Benovi a stát u něj jako čestná stráž v jeho poslední chvíli. Sloužící důstojník odpověděl:
   "My můžeme udělat daleko více! Budeme tam do 5 minut! Máme jen
   malou prosbu. Až uslyšíte houkat požární sirény a světla, můžete prosím
   oznámit v rádiu, že se nejedná o žádný požár? Že to jen Hasičský
   záchranný sbor přijíždí naposled vzdát čest jednomu z jeho nejlepších
   členů. A můžete prosím nechat otevřené okno do jeho pokoje? O 5 minut
   později za zvuku sirén a světel dorazilo požární auto a vysunulo žebřík
   do otevřeného okna Benova pokoje ve 3. patře. 16 požárníku v plné výzbroji vstoupilo dovnitř.
   S dovolením jeho mámy ho objali, drželi ho a řekli mu, jak moc ho mají
   rádi.
   Ben vzhlédl na velitele a s poslednim dechem: "Veliteli, je ze mě už
   skutečně požárník?
   "Ano, Bene, jsi velkým požárníkem a nejvyšší velitel drží tvou ruku,"
   řek důstojník. S těmito slovy se Ben usmál a řekl: "Já vím, držel mě
   za ruku celý den a andělé mi zpívali." A naposled zavřel své
   oči.
  
   Dostala jsem za úkol poslat tuto zprávu alespoň čtyřem lidem,
   kterým přeji aby se jim splnil životní sen. Proto ho přidávám sem. Tento
   příběh má velkou sílu, není k němu přilepená žádná příloha, nicméně,
   prosim, nepřeruš dojem, jenž působí.
  
   Příběhy, jež mají sílu pozvednout nás ze židle, jsou jedny z těch
   nejlepších darů, které kdy můžeme dostat. Nejsou s nimi spojeny žádné
   výdaje, jen odměny. Nech jej pokračovat a svou silou povzbudit dalšího
   člověka!

 

 

 

Chutnají vám jedlé kaštany?

Jedlé kaštany v jídelníčku při redukci tělesné hmotnosti

 

 

Je-li narušena rovnováha mezi příjmem a výdejem energie , množství energie přijaté formou potravy převyšuje energii spotřebovanou organizmem a dochází ke vzniku obezity.

V důsledku životosprávy chudé na pohyb a přijímání hojného množství stravy ve vyspělých zemích každoročně narůstá podíl osob s nadváhou. Obezita je zčásti problém estetický a zároveň stav představující zdravotní rizika, neboť obézní lidé jsou ve zvýšené míře vystaveni riziku vzniku nejrůznějších „civilizačních“ chorob (cukrovka, kardiovaskulární choroby, postižení pohybového aparátu, některé zhoubné nádory). Léčba obezity může být účinná pouze na základě dlouhodobých úprav životosprávy a stravovacích návyků. Jídelníček při odtučňovací kúře je nízkoenergetický a bohatý na potravní vlákninu. Základem správně zvoleného jídelníčku na redukci tělesné hmotnosti jsou různé druhy zelenin a zeleninových příkrmů, výrobky z plnohodnotného obilí, libové maso, masné produkty, ryby, mléčné výrobky, vejce a ovoce. Je třeba se vyhýbat konzumaci cukru i z něj připravených pokrmů a nápojů. Důležitá je šetrná úprava vhodně vybraných surovin s využitím postupů kuchyňských technik chudých na tuky. Nízký obsah energie a tuků a zároveň vysoký obsah potravních vláknin v přírodních kaštanech je z hlediska nízkoenergetického jídelníčku příznivý. Přírodní (celé a mleté) jedlé kaštany představují nízkoenergetickou surovinu bez cukru a proto po vhodné úpravě je lze zařadit do jídelníčku lidí usilujících o hubnutí. Lze je použít k přípravě desertů bez obsahu cukru (kaštanové pyré, náplně do moučníků, mixovaných pokrmů, pudinků atd.), ale též jako přílohy či jako základ polévek. V rámci redukčního režimu 1200 obecně doporučovaného ženám na snížení tělesné hmotnosti lze konzumací 100 g kaštanů přijmout 14 % energie. Konzumace stejného množství jedlých kaštanů v jídelníčku s energetickým obsahem 1500 kcal obecně doporučovaného pro muže dosahuje 11 %. Ohledně obsahu potravní vlákniny lze říci, že 100 g jedlých kaštanů jich obsahuje 7,5 g, což lze považovat za významné. Jídelníček bohatý na potravní vlákniny má klíčový význam v dosažení a udržení zdravé tělesné hmotnosti, a tím i v prevenci a léčbě obezity. Vliv potravních vláknin na snížení resp. udržení tělesné hmotnosti lze vysvětlit zejména tím, že díky zvýšené schopnosti absorbovat vodu vyvolávají pocit nasycenosti. Tento pocit přetrvává relativně dlouho a tak pocitu sytosti lze dosáhnout i přijímáním nízkoenergetické stravy. Je velmi příznivý i nízký obsah tuků (1,5 g na 100 g), které převážně tvoří nenasycené mastné kyseliny.

Recepty zde: https://jedlekastany.unas.cz/recepty.html

 

Když muž se ženou snídá

... to je skoro, jako bych to psala já :)))Když božský Karel tuto píseň zpíval, mnoho žen si asi přálo posnídat právě s ním. Já tuto touhu neměla. Nedávno jsem písničku zaslechla v rádiu. Ve filmech jsou všechny ženy upravené se šťastným úsměvem na tváři. Ne jako já po ránu. Vlasy jak vrabčák, kruhy pod očima, pomačkaná pleť. Jediné, po čem toužím, je vyčistit si zuby a dát se nějak dohromady, aby se mne lidé v metru nelekli.

A mé společné snídaně? Vydolovala jsem z paměti rána v kempech, kdy jsem polozmrzlá vylezla ze spacáku (péřáky tehdy ještě nebyly), vyštrachala se ze stanu, z báglu vytáhlagumové rohlíky a paštiku, na liháčku uvařila černý čaj. Pak jsem zašla do společné umývárny, ledovou vodou opláchla obličej, vydrhla zuby a snažila se učesat to rozcuchané hnízdo na hlavě. Úpravu „dokonalého" vzhledu jsem dokončila krémem Nivea a neodvážila se podívat do prasklého zrcadla. U stanu si natáhla rozdrbané džíny, triko a šusťákovou bundu a na nohy natáhla okopané kecky. Partner vypadal stejně. Rozespalé oči, vlhké vlasy, na tváři obtisklou tu šňůrku, tu větvičku. Ze spacáků vyklepal mravence a otráveně pozoroval okolí. Snažili jsme se utrhnout kousek rohlíku napatlaného játrovkou a pili nechutný čaj Pigi - cukr nám napadli ti mravenci. O romantice nemohla být ani řeč. Ani nevím, že bychom se políbili nebo se na sebe dívali roztouženýma očima. Romantikou se to rozhodně nazvat nedalo.

Snídani do postele jsme dostala jen párkrát. Vím, že se hoch snažil. Ale když přijdete domů v jednu v noci, udřená z divadla, s předsevzetím, že příště představitelku hlavní role vezmete přes hlavu židlí a režiséra umlátíte scénářem, chcete jen a spát a spát. V půl osmé se ozvalo „Miláčku, snídaně" - přede mnou na pokrývce tác s libě vypadajícími a vonícími vajíčky na slanině, čerstvé rohlíčky, káva a džus. Jenže já v tu chvíli po ničem jiném netoužila než po spánku. Ještě jsem mu to v noci říkala, ať mne nebudí. Vím, chtěl mi udělat radost, ale zamumlala jsem jen „Později..." a obrátila se na bok. Toho, že jsem vše převrhla a snídaně skončila na zemi, jsem si ani nevšimla. Když jsem se za pár hodina sháněla po těch fantastických vajíčkách, ledově odpověděl, že je vyhodil do záchodu, a nemluvil celý den. Pak už snídaně spočívaly jen v honění mých holčiček do školy, kdy jsem nadávala, aby ty lupínky s mlékem do sebe tak neházely, já vestoje jedla ovesnou kaši a manžel zíral do kávy. Tak to vypadalo i o víkendech, s jediným rozdílem, holčičky nespěchaly do školy. Taky ani stopa po romantice.

S lehkou závistí jsem vyslechla rozhovor dvou slečen v kavárně. Ta jedna se rozplývala v tom, jak je to fantastické, když jí její přítel nosí snídani do postele - popisovala jak mění jídelníček a společně zobou tu víno, tu chroupají müssli, jak se na sebe usmívají a tak vůbec. Druhá se optala, jak jsou spolu dlouho. Prý dva měsíce. „Tak to ho brzy přejde a skončí to jako u mě doma. Pokud se náhodou sejdeme společně u snídaně, on čte noviny, drobí kolem sebe pečivo a já studuju, kolik má můj jogurt kalorií. Ale je pravda, že si občas povídáme, plánujeme, kam vyrazíme o víkendu a že bychom mohli zajít na večeři." Měla jsem sto chutí říct, že za pár let si budou povídat o tom, že je třeba opravit kapající kohoutek a plánování společné večeře nehrozí. A nebo budou mlčet úplně. Ale nechtěla jsem jim kazit iluze.

I tak to může vypadat, když muž se ženou snídá.

Mýlím se?
Nebo máte romantické partnerské snídaně?
Co je vám předkládáno za dobrůtky?
O čem si při snídani povídáte?
Vzpomenete si na nějakou originální společnou snídani? Trennlinie
 

 

Zemřela operní legenda Luciano Pavarotti :(

06.09.2007
 
Luciano Pavarotti - Ave Maria - Schubert


      PimpingYourSpace.com. All you can need.      

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Slavný italský operní pěvec Luciano Pavarotti zemřel. Oznámily to ve čtvrtek ráno světové agentury s odvoláním na Pavarottiho manažera. Zdravotní stav jedenasedmdesátiletého umělce se ve středu zhoršil a musel být převezen na onkologickou kliniku nemocnice v Modeně. Byl prý v bezvědomí a selhávaly mu ledviny.

...odpočívej v pokoji!


 

 

Růže- královna květin

Photobucket


Růže.

Kdo z nás by neznal růže, růže omamně vonící, růže temně rudé či jasně žluté jako slunce. Tyto květiny patří mezi nejznámější a nejpěstovanější druhy na světě.

 Růže. 

Proč mají růže trny?

Spousta z nás se nevědomky dopouští botanického omylu. Říkáme, že růže má trny, ve skutečnosti se ale nejedná o trny, nýbrž o ostny. Trny jsou totiž přeměněné orgány s cévními svazky, pevně srostlé se stonkem, ostny bychom mohli popsat jako drobné vychlípeniny pokožky, něco jako pichlavé chlupy.

Růže.

Photobucket

 

 

Ananas...

Papajte, je zdravý...
Významné látky obsažené v ananasu
Ananas je ovoce bohaté na vitaminy, minerály a další důležité látky. Obsahuje např. vitaminy skupiny B, vitamin Cbetakaroten - provitamin vitaminu A, ze stopových prvků pak draslík, hořčík, vápník, zinek, železo, mangan, sodík, síru a fosfor. Další důležitou substancí vysoce zastoupenou v ananasu je bromelain, látka možná méně známého jména, zato velice přínosného účinku pro náš organismus.

Tam kde je Karakas, muž jménem Pedro žil,
prodával ananas... Ananáááás...

 

Pražská zoo vzpomíná na ničivé povodně ze srpna 2002
Praha 11. srpna (ČTK) - Evakuace goril, slonů, hrochů nebo velkých kočkovitých šelem patří mezi nejdramatičtější vzpomínky zaměstnanců pražské zoo na povodně v roce 2002. Ředitel Petr Fejk dnes řekl, že přestože je zahrada nyní jednou z nejmodernějších v Evropě, nikdy by si nepřál, aby velká voda přišla, i kdyby věděl, jaký rozmach po nich zoo zaznamená.
    Fejk na dnešní vzpomínkové akci prohlásil, že v konečném důsledku je na tom zahrada pět let po povodních, které zaplavily 13. srpna a v následujících dnech celou spodní část, lépe než před nimi. Kromě moderních pavilonů, které byly vybudovány, jí stoupla návštěvnost a tím pádem i tržby. Důležité prý je, že po úpravách mohou lidé pozorovat zvířata bez mříží a bariér.
    Dnes si však s návštěvníky připomněl smutné příběhy zejména utracených zvířat, na které prý do konce života asi nezapomene. Dramatických momentů zažil v několika srpnových dnech roku 2002 mnoho a v žádném případě prý nechce vytvářet žebříček nejhorších.
    "Všechna rozhodnutí byla v té chvíli racionální, emoce se vrací zpátky, když už ležíte v posteli a je týden po povodních," vyprávěl návštěvníkům. Mezi nejhorší chvilky však prý bezesporu patřila evakuace goril, které nechápaly, že je chtějí ošetřovatelé zachránit, kladly odpor a uchylovaly se ke lstem. Veterinář na jejich uspání prý potřeboval trojnásobnou dávku uspávacího prostředku než je obvyklé.
    Vyčerpávající a nebezpečné bylo podle Fejka také stěhování slonů a hrochů na bezpečnější místo, ošetřovatelé je prý přesunovali doslova krok za krokem za pomoci řetězů, kladek a stromů. Při evakuaci padlo také první rozhodnutí o utracení jednoho ze čtyř zvířat. Sloní samec Kadíra byl prý už léta před povodněmi nebezpečný pro lidi, takže k němu nebyl možný přístup. Jeho evakuace proto byla nemožná, navíc hrozilo, že se dostane ven za zahrady a bude ohrožovat okolí Vltavy. Podobný osud potkal i hrošici Lentilku, medvěda a lva.
    Celkem museli ošetřovatelé evakuovat přes tisícovku zvířat, více než dvě stovky z nich našly dočasné útočiště v jiných zahradách. Zahynulo 134 jedinců, 120 z nich byli ptáci. Většina zvířat se utopila, zbytek zemřel na následky stresu.
    Největším hrdinou povodní se však v očích všech stal lachtan Gaston, který se dostal do volné řeky a doplaval po Labi až do Německa. Při jeho záchraně musela zoo řešit i diplomatické problémy, když potřebovala povolení pro člunový doprovod, který lachtana na jeho pouti přikrmoval. Gaston nakonec zemřel po odchycení cestou zpět.
    Po povodních zahrada výrazně změnila koncepci, ve spodní části je areál Vodní svět, který by případná povodeň nepoškodila, jsou v něm zvířata, kterým voda nevadí a jsou snadno evakuovatelná. Problém by prý byl při případné povodni stále se slony a hrochy, jejich pavilon se však už projektuje.
    Po záplavách bylo rekonstruováno nebo nově vybudováno 25 menších expozic, 13 budov v zázemí a sedm velkých pavilonů. Největším a nejnákladnějším z nich je pavilon Indonéská džungle. Celkem zoo prostavěla asi půl miliardy korun.
    Zavzpomínat si na povodně mohou lidé přijít do zahrady do úterka. 

Kde sídlí láska ?

známé, ale moc krásné...
Maly chlapec se zeptal mamy: Proc places???
Protoze jsem zena, odpovedela mu. Nerozumim, rekl. Jeho mama ho jen
objala a rekla: A nikdy ani neporozumis. Potom se chlapec zeptal sveho otce:
Proc se mi zda, ze mama place bez duvodu?? Vsechny zeny placi bez duvodu,
bylo vsechno, co mohl otec odpovedet. Maly chlapec vyrostl a stal se muzem,
ale stale nerozumel, proc zeny placi.
Nakonec zavolal Boha, a kdyz se dovolal, zeptal se: Boze, proc se zeny
rozplaci tak lehce?? Buh odpovedel:Kdyz jsem stvoril zenu, musela byt
vyjimecna. Stvoril jsem její hrud dost silnou na to, aby
unesla vahu sveta, ale natolik jemnou, aby poskytovala pohodli. Dal jsem ji
vnitrni silu, aby vydrzela porod ditete a odmitnuti, kterych tolik jednou
okusi od svych deti. Dal jsem ji tvrdost, ktera ji pomuze stale pokracovat,
kdyz se vsichni ostatní vzdavaji a starat se o svoji rodinu navzdory
chorobam a unave bez stezovani si. Dal jsem ji cit milovat svoje deti za
vsech okolnosti, dokonce i tehdy, kdyz ji jeji dite velmi hluboko ranilo.
Dal jsem ji silu prijmout sveho manzela navzdory jeho chybam a zformoval
jsem ji z jeho zebra, aby chranila jeho srdce. Dal jsem ji moudrost, aby
vedela, ze dobry manzel nikdy nerani svoji zenu, ale nekdy zkousi jeji silu
a jeji rozhodnost stat vedle neho bez vyhrad. A nakonec jsem ji dal slzu,
kterou vyroni, ktera je vylucne jeji, aby ji pouzila kdykoliv je zapotrebi.
Vidis. Krasa zeny neni v satech, ktere nosi, v postave, kterou ma, ani
ve zpusobu, jakym si cese vlasy. Krasa zeny musi byt videt v jejich ocich,
protoze ty jsou branou k jejimu srdci, mistu, kde sidli laska...

Get a Sexy, Colorful and Cute Comment from Commentsheaven.com TODAY!
 

 

Kijivu opět kojí a stará se o Tatu.


 

Get a Sexy, Colorful and Cute Comment from Commentsheaven.com TODAY!
 

Praha 6. srpna (ČTK) - Gorilí samice Kijivu z pražské zoologické zahrady opět kojí a stará se o své dvouměsíční mládě Tatu. O víkendu ji postihla střevní kolika, přestala žrát a péči o mládě zanedbávala, po podání medikamentů se jí ulevilo a už v neděli dala mláděti pít. "Je jí líp, dostane další léky. Je na nás ale agresivní kvůli tomu, že jsme ji a Tatua oddělili od ostatních. Po podání léků ji proto pustíme ke skupině," řekl ošetřovatel Marek Ždánský. 
V neděli večer nechal Kijivu lahev s čajem, přes noc ji nemocná gorila vypila. Stále ale ještě nemá moc chuti k jídlu. Tatu podle ošetřovatele vypadá spokojeně a Kijivu už ho neodkládá. Matku s mládětem umístili ošetřovatelé do ložnice oddělené od výběhu pouze mřížemi, ostatní gorily ji stále chodí navštěvovat ke dveřím. Pavilon goril dnes ještě zůstane zavřený a gorily nepůjdou ani do výběhu, dokud nebudou známy důvody onemocnění. Podle ředitele zoo Petra Fejka si gorilí skupina v kritické situaci poradila dobře. Péči o mládě v noci ze soboty na neděli převzaly ostatní gorily a Kijivu zřejmě dokonce donutily, aby ho nakojila. Vzorně si podle Fejka počínala zejména dominantní samice Shinda, která mládě nosila, čistila a nespustila z něj oči.
 Péči si prý na chvíli vyzkoušel i samec Richard a dvouletá sestra mláděte Moja.

Moja... :))

 

Ponaučení...


myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Učitel filozofie jednoho dne přisel, do třídy.
Když se studenti usadili, vzal ze šupliku nádobu a naplnil ji až popovrch kameny.

Potom se zeptal studentů, zda si myslí, že je nádoba plná?
Studenti s nim souhlasili, že je.
Potom profesor vzal krabičku s kamínky a vysypal je do nádoby s kameny,
zatřásl nádobou a samozřejmě, že kamínky popadaly  mezi kameny.

Profesor se zeptal znovu. Je teď nádoba plná?Studenti se pousmáli a
souhlasili,že je.

Ale profesor vzal krabičku s velmi jemným pískem a vysypal ho do nádoby.
Samozřejmě písek vyplnil i ty nejmenší mezírky mezi kameny.
Teď už byla nádoba opravdu plná.

Potom profesor řekl: Touto ukázkou jsem chtěl znázornit, 
že život je jako tato nádoba.
Kameny znázorňují důležité věci ve vašem životě. Jako jsou  vaše
rodina, partner, zdraví, děti..., všechno, co je tak důležité, že kdyby
jste to ztratili, bylo by to velmi zničující....
 Kamínky znázorňuji ostatní, méně důležité věci. Například
vaše zaměstnáni, dům, auto...
A písek je všechno ostatní. Drobnosti. Když dáte písek do
nádoby jako první, nezůstane vám žádné místo pro kameny.
To stejné platí v živote.

Když budete ztrácet čas a energii
 na drobnosti materiální věci, nikdy nebudete mít čas na věci,
které jsou skutečně důležité. Věnujte pozornost rozhodujícím věcem
 ve vašem životě.

Hrajte si se svými dětmi, vezměte svého partnera tancovat...
Vždy bude čas jít do práce, uklidit dům, uvařit oběd, nakoupit...

Dejte si záležet na kamenech (věci, na kterých vám
skutečně záleží). Určete si   své cile.
To ostatní jsou jen kamínky a písek.
Hodně štěstí, doufám, že se vám to podaří".

Ať Tvoje ruce mají vždy co dělat,
ať máš v peněžence vždy pár korun
a ať vždy slunce sviti na Tvé okno,
ať po každém dešti určitě následuje duha,
ať máš vždy nablízku přátelskou ruku.

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

Dodatek:
Pak přistoupil student a ptá se profesora.
Myslíte, že nádoba už je plná?

Profesor připustil, že ano. Student vzal půllitr piva a vlil
ho do nádoby.
 Pivo vsáklo do pisku.
Ponaučeni? Na pivo se vždycky místo najde! :))

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

Stopy...


stopy.jpg

Jednou v noci jsem měl sen.
       Šel jsem po břehu moře se svým Pánem.
       Ale nebyla to jen nějaká obyčejná procházka.
       Před  mým zrakem proběhl celý můj život.
       Jak jsme tak šli, zůstávaly po nás v písku stopy.
       Jedny byly moje a ty druhé mého Pána .

       Než se rozplynul poslední obraz, ohlédl jsem se zpět
       na cestu, kterou jsme prošli a tu jsem si všiml,
       že mnohokrát jsou vidět jen jedny stopy.
       A bylo to právě v těch obdobích života, která byla
       pro mne nejtěžší.

      Nechápavě jsem se obrátil na mého Pána s výčitkou :
      „ Kdysi jsem Ti odevzdal celý svůj život se vším, co
         jsem měl , a tys mi slíbil, že mne nikdy neopustíš.“
      A  přece v těch nejtěžších chvílích mého života vidím
       v písku jen jedny stopy!
       Proč jsi  mne opustil právě tam, kde jsem Tě nejvíce
       potřeboval ?“

       Pán uchopil moji ruku a řekl :
  „Milé dítě, nikdy jsem tě neopustil, a už vůbec ne ve
  chvílích , kdy ses potýkal s těžkostmi.      
      Tam, kde vidíš v písku jen jedny stopy, jsem tě nesl
       na svých ramenou“. 

PimpingYourSpace.com. All you can need.

 

Proč výklad snů?

Tajemno...


 Cool Quotes & Sayings at BlingCheese.com
Sny nejsou něco mimo náš život, ačkoliv to tak na první pohled vypadá. Jsou jako odvrácená strana Měsíce - i když je nám momentálně skrytá, přece existuje. Při snění ožívá to, co v bdělém stavu často ani nevnímáme, nebo nechceme vidět. Ve snu jsme tací, jací doopravdy jsme, bez masek, které si přes den navlékáme, a bez ulit, do nichž se schováváme před sebou a druhými. Ve snu jsme "nazí" jako děti - nebraňme se tomu, jen s duší "maličkých" můžeme zaslechnout hlas Boží, zvoucí do nebeského království. Nemějme proto ze snů strach, ale snažme se odhalit tajné poselství, které v sobě skrývají. Bůh ve snu k nám totiž mluví zašifrovaně, řečí symbolů - to proto, abychom o jeho moudrosti přemýšleli. Proto nezavírejme oči před svými sny. Nejsou pouhý klam a mámení, ukrývá se v nich pravda. "Pravda vás vysvobodí," pravil již Ježíš Kristus.
Některou pravdu bychom však raději neslyšeli. Snad se Ti zdávají sny, které jsou tak děsivé či mravně nepřijatelné, jako by Ti je vnuknul spíš sám ďábel. Co si s takovými počít? Není mým úkolem nějak to zařídit, aby se Ti vůbec nezdály, nebo abys na ně mohl alespoň rychle zapomenout. Vždyť i tyto "černé můry" v sobě snad skrývají božský smysl! Pokud bys je však chápal doslova, nebo se je dokonce pokoušel "do písmene" zopakovat v denní realitě, pak věz, že se o Tebe doopravdy ďábel pokouší. Není snu dost hrozného a nechutného, aby ses za něj musel(a) stydět a bál(a) se s ním svěřit. Pochopení pravdy v něm ukryté může mít totiž pro Tebe zcela zásadní význam. Nemá smysl "zlé sny" zažehnávat a je chybou se od nich distancovat, protože Bůh Ti často jejich prostřednictvím ukazuje na problém, kterého si možná ani nejsi vědom a jenž máš vyřešit. Je to balvan na Tvé životní cestě, který máš odvalit. Nesmíš ho obejít. Teprve pak se Ti bude dařit.https://www.interpretation-of-dreams.com/cz/index.php

 

Tak Pivo???

Jedna orosená sklenka po obídku je super... :))


 

Nejnovější vědecké výzkumy
potvrdily, že mírná konzumace piva má blahodárné účinky na lidské zdraví.

 

Pivo je sice stále ve stínu vína a jeho léčebné vlastnosti
jsou nadále přehlížené, ale když se to tak vezme, mělo své
stoupence už ve starých civilizacích.

Podle odborníků spočívá tajemství piva v jeho projímacích a
uklidňujících schopnostech, které vyplývají z chmele, jenž nápoji
dodává chuť. Chmel byl tradičně využíván k léčení zdravotních
problémů, a to v široké škále od stresu po menopauzu.

Americká badatelka Caroline Walkerová a další uvádějí, že pivo je
"obilní poživatina", která obsahuje značné množství vitamínů (zejména B9), stopových prvků a minerálů.

Pitím piva lze úspěšně zvládat stres a nervozitu a zabránit dokonce i depresím, neurózám a psychózám. Malé množství piva pomáhá snižovat krevní tlak i krevní cukr, krevní srážlivost a tím riziko sraženin v tepnách. Snižuje riziko srdečních a cévních chorob, jako jsou infarkt či mozková mrtvice.


Antioxidační účinky některých látek v pivu brání rozvoji rakovinotvorného bujení. Dostatečné množství a
vhodný poměr minerálů a vitamínů zpomaluje proces řídnutí kostí. Pivo v malém mnoľství působí proti stresu a skleróze, povzbuzuje chuť k jídlu a podporuje trávení.

 

 Díky močopudnosti zabraňuje vzniku žlučových a močových kamenů.

Záleží na dávce, kterou vypijete. Výskyt civilizačních nemocí klesá ale jen s mírnou spotřebou tohoto alkoholického nápoje, s vyašími
pravidelnými dávkami se naopak začíná zvyšovat.

Muži by měli denně vypít nejvíce 1 půllitr piva a ženy tak dvě až tři třetinky.
 
Každá sklenka nemá obsahovat více jak 12 gramů alkoholu.

Požívání alkoholu ale přispívá ke vzniku jaterních onemocnění, nádorů a
duševních i jiných poruch. Alkohol zapříčiňuje také mnohé
dopravní nehody, otravy, úrazy a dokonce sebevraždy.

Obavy z růstu počtu alkoholiků ale zdaleka nepřeváží příznivý
efekt mírného pití na výskyt ischemické choroby srdeční.

Ve východní části Evropy každé čtvrté úmrtí muže ve věku
15 až 29 let vzniká na následky požívání alkoholu....

 

O víně...

Na zdraví... :))


André Dominé - Víno


Víno od Andrého Dominé je skutečně exkluzivní publikace (928 stran formátu A4), v níž přední vinařští odborníci za použití nádherných fotografií názorně a srozumitelně představují jednotlivé země a oblasti.
V této knize je do jednoho svazku shrnuto vše, co se můžete dozvědět o víně: je to atlas vína, příručka, v níž najdete vše o vinné révě i víně, průvodce po zemích a oblastech, v nichž se pěstují hrozny, a také ideální rádce při nákupu vína. Každý, kdo se zajímá o víno, tu najde informace – od základních pravidel degustace po doporučení, která vína ke kterým jídlům, od vegetačního cyklu vinné révy po zásady jejího ekologického pěstování. Kniha obdržela prestižní Cenu Prix Edmond de Rothschild za nejlepší publikaci o víně vydanou ve Francii.

 Knihy o víně

*********************************


KVALITA VÍN

Označování vína se u nás i v zahraničí řídí přísnými, zákonem danými pravidly, která pomáhají odlišovat horší vína od těch kvalitních a mimořádných. V zahraničí se vína dělí dle oblastí, pak už je pouze na Vás jakou odrůdu a z jaké oblasti si vyberete.
více zde

Vína světa - Velký ilustrovaný průvodce

100 legendárních vín

Nakoukněte s námi do ideálního vinného sklepa a poznejte sto nejprestižnějších vín světa, sto ideálních lahví, výtečné šampaňské nebo nejvzácnější červené a bílé víno z celého světa.

 

 

DEKANTACE aneb zamilujte si karafy!

Dekantace je přelití vína před konzumací z láhve do karafy. Využívá se jak pro mladék, tak pro staré víno. Víno tímto přelitím zbavíme usazenin a provzdušněním ve velké dekantační nádobě se jeho chuť plně otevře a harmonizuje.
více zde

 

VÍNO & JÍDLO aneb co k čemu?

Jistě jste si všimli, že ze spojení vína s jídlem lze udělat doslova vědu. Samozřejmě že většinu vín lze pít samotné jen tak, ale ten pravý gastronomický zážitek ale může vzniknout i správnou kombinací různých vín a kompletního jídelního menu.
více zde

 

(TIŠTĚNÝ KATALOG V PDF )

Zdroj:

Víno klub

 

Dětský kaleidoskop ... :)

Při záchvatu vzteku
 

 
 
85.gif

Jak postupovat, když vaše batole dosáhne takového stupně rozčilení, že u něj dojde k záchvatu vzteku? Zkuste k jeho zklidnění využít následující rady:
•Záchvat vzteku je extrémní způsob, jak upoutat vaši pozornost. Dá se mu proto zabránit, když dítěti věnujete dostatek pozornosti, a to především v době, kdy je zvýšeně podrážděné.
•V době, kdy má batole záchvat vzteku, se snažte zachovat klid. Pokud zareagujete také nepřiměřeně, situaci můžete ještě zhoršit.
•Zkuste batole stisknout v náruči, obejmout ho. Fyzický kontakt pomáhá některým dětem ke zklidnění.
Často je nejlepším způsobem záchvat vzteku ignorovat. Napomínání, vysvětlování či tělesné trestání má většinou opačný účinek. Po chvíli, kdy se dítě samo uklidní, s ním můžete probrat, co ho tak vyvedlo z míry.
 
24.gif
 
Stříhat,
nebo ne?


Hustotu vlasů neovlivníte ani stříháním, jak vám možná budou radit kamarádky. Je to jen pověra. Pravda je taková, že jestliže vlásky zastřihnete na určitou rovnou nebo přibližně stejnou délku, vypadají jako hustější. Stříhání však neovlivňuje ani kvalitu vlasů, ani hustotu, může vzbudit jen opticky lepší dojem a pěstěný vzhled. Kvalita vlasů je zejména genetická záležitost, tvrdí odborníci.
 
9.gif
 
Proč většina dětí nemá ráda zeleninu?

Je to spojeno s pozůstatky z minulosti. Miminka se totiž rodí se sladkými chutěmi, vždyť mateřské mléko je sladké a plné výživných látek. Většina druhů zeleniny není sladká, takže se dítě musí naučit mít tuto chuť rádo. Zkuste proto ze začátku sladší druhy - mrkev nebo kukuřici.


Jen si hraj a povídej!

Dítě potřebuje ke svému rozvoji hru nebo jinou volnou aktivitu, při které relaxuje a vybírá si, s kým si bude hrát a čím se bude zabývat, samo si určuje, kdy skončí. Při hře nebo volné činnosti dítě svobodně ventiluje pocity, konflikty, nevyslovené problémy, jindy si opakuje nedokonale osvojené způsoby jednání. Zkuste se příště nezlobit na svou dceru, když si dlouhé hodiny vykládá s kamarádkou. Dětští psychologové tvrdí, že díky takovýmto rozhovorům si ujasňuje názory k nejrůznějším otázkám, učí se je formulovat, konfrontuje je a podporuje prostřednictvím souhlasného názoru kamarádky.
 
25.gif

Předčítání prospívá i školákům

Vede předčítání skutečně ke ztrátě motivace k samostatnému čtení? Spíše opak je pravdou! Právě z dětí, jimž se hodně čte, se později stávají dobří čtenáři. Je mnoho důvodů, proč i po příchodu dítěte do školy pokračovat v předčítání i jiných formách kontaktu s řečí. Rodiče, kteří si pravidelně udělají čas na rituál předčítání, poskytují dětem cennou pomoc na jejich cestě k samostatnému čtení. Línými číst se stávají spíše ty děti, kterým tato zkušenost chybí.

 

Umí kilometry zabít lásku?


   The HOTTEST ORIGINAL graphics on the NET at Sparkletags.Com

 
 

 

Člověk, kterého milujete, je vzdálen stovky nebo tisíce kilometrů. Zbožňujete se, ale může to vůbec fungovat? A jak dlouho? To jsou otázky, které vás trápí každý den...

Sliby chyby!
Existují lidé, kteří vztahy na dálku »přežili« nebo si spokojeně žijí ve víkendovém vztahu. Na druhé straně je tu mnoho případů, kdy se vztah kvůli vzdálenosti rozpadl. Čím to asi je, že někdy to partneři překonají a někdy ne? Sliby milého, že to všechno zvládnete a vydržíte, musíte brát s rezervou. Ne proto, že by vám chtěl lhát. Ale proto, že ani on neví, co s ním takové odloučení provede. Natož aby věděl, co to udělá s vámi!
 
Určete si priority
Pokud máte dlouhodobý vztah a vy nebo partner máte možnost žít někde hodně daleko, asi byste si nejdříve měli ujasnit priority. Není nic špatného na tom, že svou práci nebo studium postavíte na první místo, ale nemůžete se pak v budoucnu divit, že to s vaším vztahem něco udělá. Protože až přijde krize, tomu, který odcestoval, to bude vyčítáno. Ale na druhé straně je tu jedna z výhod dlouhodobého vztahu – to, že vašeho partnera relativně dobře znáte, a proto můžete předpokládat, co se bude dít. Ale stále jsou to jen předpoklady!
 
Pozor – žárlivost a nevěra
Důvěra je důležitou součástí všech vztahů, ale u vztahů na dálku to platí dvojnásob! Každý člověk z masa a kostí má své sexuální touhy. Víte to o sobě a víte to i o vašem protějšku. A když je tak vzdálený, nemůžete jeho touhy splnit a on neplní ty vaše. Na řadu tak přichází žárlivost, kterou dálka jen víc a víc rozdmýchává. A nebo nevěra, když se jeden z vás už neudrží. V tom případě je asi vhodnější pomlčet. Tím, že si ulevíte svědomí a milovaná osoba je tak daleko, že se ani nemůže »bránit«, opravdu nic nevyřešíte!
 
Méně lásky, víc naděje
Jestli chcete váš vztah opravdu udržet, je nejlepší změnit váš pohled na něj. Teď už to není jen o lásce, ale o kompromisech, velké důvěře, odpouštění… Pokud vám za to vztah stojí, a to se často dozvíte právě až v průběhu odloučení, musíte si odpustit trochu lásky. Protože doteky, společně strávený čas, milování – to přes telefon nebo email prostě nejde. Ale když vydržíte a všechno společně překonáte, je tady velká naděje, že tohle je opravdu láska na celý život. A když ne? Tak to prostě ještě nebyl ten pravý!
 
 
Zažili jste vztah na dálku?
 
Zdroj: Zena Atlas.cz
 

 

The HOTTEST ORIGINAL graphics on the NET at Sparkletags.Com

 

ATOL JMÉNEM ALDABRA


Jméno zní jako z pohádky. Patří druhému největšímu korálovému atolu na naší planetě. Sir David Attenborough jej právem označil za div světa. Od roku 1982 je Aldabra na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Jak získal atol své tajemné jméno, nikdo přesně neví. Mohlo vzniknout z arabského Al-Chadrá, což znamená zelená. Vyloučen není ani další, ještě poetičtější výklad. Dostal název podle nejjasnější hvězdy z pěti hvězd v souhvězdí Býka – Aldebaranu, hvězdného obra šestatřicetkrát většího, než je naše Slunce.

Atol sám vypadá jako z jiné planety. Je vytvořen z korálového vápence a tvoří jej čtyři větší ostrovy (Grande Terre, Malabar, Střední ostrov, ostrov Picard neboli Západní ostrov), Polymnie a bezpočet menších ostrovů uspořádaných do oválu.

Atol Aldabra leží v Tichém oceánu severozápadně od Madagaskaru a východně od afrického kontinentu. Vznikl ve čtvrtohorách. Je 34 kilometrů dlouhý, maximálně 14 a půl kilometru široký o celkové ploše 350 kilometrů čtverečních. Jeho povrch ční zhruba osm metrů nad mořem. Laguna měří 224 kilometrů čtverečních. Při nízkém přílivu je ze dvou třetin bez vody a je porostlá mořskou trávou.

Dešťová voda vyleptává do vápence ostrovů hluboké brázdy a vytváří terén s ostrými hranami, který je téměř neschůdný. Podél pobřeží se táhnou houštiny mangrovníků. Vnitrozemí ostrovů je porostlé většinou trnitými houštinami.

FLÓRA A FAUNA

Atol si uchovává nedotčenou panenskou přírodu. Přibližně pětina ze 180 kvetoucích rostlin je tu endemitních. Patří k nim například aldaberská lilie s trnitými masitými listy a ornažovorudými květy, purpurová kleome či mračňák s krvavě rudými kalichy.

   

Žije tu největší populace želv obrovských (Geochelone gigantea). Jejich počty se odhadují na 150 až 180 tisíc. Tyto želvy jsou až 140 centimetrů dlouhé a dosahují hmotnosti až 300 kilogramů a dožívají se i 150 let. Živí se trávou a bylinami, spásají i listí keřů a stromů, pokud na ně dosáhnou. Jeden čas je ohrožovaly kozy, které se na atolu nekontrolovatelně rozmnožily a užíraly želvám potravu. Jejich počty byly zredukovány a želvu obrovskou už dnes na atolu prakticky nic neohrožuje.

Na Aldabře žije i další gigant – největší pozemní krab, který dosahuje délky až jeden metr. Dostal přízvisko palmový zloděj, protože se kromě ptačích vajec a mláďat živí kokosovými ořechy. Velmi zručně je otvírá velkými klepety.

Nejproslulejším ptákem je zřejmě malý hnědý nelétavý pták s bílým hrdlem – chřástal bělohrdlý nebo také Cuvierův.

Na Aldabře jich žije asi pět tisíc. Endemitní je i kaloň aldaberský, který se živí ovocem, či aldaberští ibisové s porcelánově modrýma očima, kteří jsou zvláštním poddruhem ibisů žijících v Africe.

Žije tu vzácný terej rudononohý (Sula sula) i různé druhy faetonů a fregatek. Samečci v době námluv lákají samičky nafouklými modročervenými hrdelními vaky a hlasitými klapavými zvuky. Fragatky jsou dokonalými letci. Dokážou provádět doslova leteckou akrobacii, stát nehybně ve ve vzduchu nebo střemhlav útočit a opět bleskurychle vzlétnout. Tato schopnost jim umožňuje krást jiným ptákům zejména terejům a faetonům ulovenou potravu. Dostali proto přezdívku piráti moře.


_____________________________

TROCHA HISTORIE

Atol Adabra je součástí Seychelské republiky, dalo by se říci její nejodlehlejší částí. Už v roce 1509 se objevuje na mapách portugalských mořeplavců jako Aldahra a o dva roky později Portugalci u tohoto ostrova přistáli. V té době byl atol už evidentně znám arabským námořníkům.

V osmnáctém století byl atol připojen k francouzskému území Réunion. Během napoleonských válek se Seychel i Aldabry zmocnili Britové a oficiálně do jejich držení přešly pařížským mírem. Ostrovy byly spravovány z Mauricia a teprve v roce 1903 vyčleněny jako samostatná kolonie. Roku 1976 získaly Seychely nezávislost jako republika v rámci Britského společenství národů.

Aldabra se ocitla v centru zájmu v roce 1966 v době, kdy ve Velké Británii byl ministrem obrany Denis Healy. Ten tehdy chtěl z Aldabry udělat základnu britských leteckých sil, vybudovat tam přistávací dráhy a další potřebná zařízení. Světová veřejnost se tehdy postavila na odpor a Aldabru zachránila. Velkou měrou k tomu tehdy přispěla i Londýnská královská společnost. (sei) n

SEYCHELY (úředně Seychelská republika)

Malý ostrovní stát v Indickém oceánu nedaleko Madagaskaru. Vedle vlastních Seychelských ostrovů zahrnuje i sousední Amiranty a mnoho dalších ostrovů ležících na jih či na jihozápad včetně známých ostrovů Providence, Assumption či atolu Aldabra.

 

Hlavní město: Victoria na ostrově Mahé

Počet obyvatel: 77 000

Rozloha: 454 km2

Člen Britského společenství

Úřední jazyky: kreolština, angličtina, francouzština.

 

 

Kočka a rostliny v bytě

Nemají se rády


Foto : M. Trávníčková

 
Stejně jako pes a kočka se snášejí některé pokojové rostliny s kočkami

 

Při každodenní péči o svou srst kočka spolyká množství chlupů. Při olizování se jemné chlupy zachytí na hrubém jazyku a rychle se dostanou do trávicí soustavy. Tam se chlupy slepí v pevné chomáče, které (v ideálním případě) kočka vyzvrací. Pokud tomu tak není, hrozí nebezpečí, že se chuchvalce budou neustále zvětšovat, vyvolávat chronické zdravotní poruchy a může dojít i k úhynu zvířete.

Kočky dobře vědí, jak si od těchto potíží pomoci. Pokud žijí venku, požírají trávu jako prostředek k vyvolání dávení. Kočka žijící v bytě si v případě potřeby hledá náhradu mezi pokojovými rostlinami, což se jí může stát osudným.

Před příchodem kočky do domácnosti je třeba se zbavit všech nebezpečných a jedovatých rostlin. Mezi rostliny nebezpečné svým jedem patří např. difenbachie a filodendron, které obsahují jehličkovité krystalky jedovaté kyseliny. Pokud by si kočka do části rostliny kousla, bude mít popálenou tlamu, jazyk i hrdlo. Zasažená oblast svědí, zarudne a otéká. Také užovník způsobuje obdobné příznaky a pokud jazyk oteče natolik, že blokuje vstup do hrtanu, může se zvíře zadusit.Otrava hortenzií vyvolává žaludeční křeče, gastrointestinální potíže, krev ve stolici a srdeční, plicní nebo ledvinový kolaps.

Dále čtěte: https://casopis.planetazvirat.cz/061120-kocka-a-rostliny-v-byte-1.html

 

Můj život asistenčního psa


Žiara lásky

Světlo světa jsem spatřila na severní Moravě. Jsem rotweilerka a po mamince

se jmenuju Deizy. Paniččin kamarád mě koupil jako předčasný vánoční dárek.

Moje panička Jana má nemocné srdíčko a musí každý den brát spoustu léků.

Často se stávalo, že ji odvezla sanitka. To já už poznám, kdy to zase

přijde, protože mi to její srdíčko pošeptá. Protože se o paničku bojím,

začnu do ní strkat a někdy musím i štěkat, aby si všimla, že se to zase

děje. Nejdřív mi vůbec nerozuměla, co jí chci říct, ale pak se to naučila a

ví, že si nevymýšlím a vezme si svůj lék, trošku si odpočine a je to zase

dobré. Když jsem trošku povyrostla, panička mě přihlásila do psí školy pro

asistenční psy. Je to tady u nás pod kopcem. Nejdřív se mi do toho moc

nechtělo, protože jsem chtěla být pořád jen s paničkou a ne s těmi cizími

lidmi, které jsem musela poslouchat. Říkala jsem si, že toho umím dost, že

stačí, že mi psí Pánbůh nadělil schopnost naslouchat nemocnému srdci mé

paničky. Trošku jsem se mýlila, protože dneska toho umím mnohem víc a také

jsem si oblíbila svoje trenéry z Helppesu. Jsou teda přísní, ale na druhou

stranu jsou spravedliví a umí mě moc hezky pochválit, když se snažím. Dřív

mě vůbec nenapadlo, že můžu své paní pomáhat i jinak. Teď jí umím přinést

její léky ze skříňky, umím jí pomoci se svlékáním, když je jí zle, odvedu jí

k posteli nebo ke křeslu, donesu jí deku, aby jí nebyla zima, podám mobil,

aby mohla zavolat Lojzíka (to je náš páníček) nebo doktora a hlavně jí už

vůbec nezlobím, protože se umím chovat jako dobře vychovaná psí slečna. A

teď už jsem čerstvá maturantka a mám právo nosit psí dečku z nápisem

ASISTENT KARDIAKA a musím se vám ještě pochlubit jednou věcí. Na slavnosti

Super den v Helppes 2006 mě slavnostně představil a předal pan ředitel

pražské ZOO Petr Fejk - můj patron. Mám doma jeho fotku, kde jsme všichni

tři - on, já a panička. Když je čas, jdeme se podívat na zvířátka k němu do

ZOO, protože jsme od něj dostali volnou vstupenku. Při té slávě na mě

všichni koukali a záviděli mi a panička skoro brečela radostí, až jsem měla

strach, že to její srdíčko začne zase zlobit.

Paničku doprovázím úplně všude i do nemocnice. Jednou jsem vystrašila paní

doktorku. Bylo to asi takhle. Panička šla na vyšetření a já jsem ležela jako

vždycky v kabince. Pani doktorka jí vyšetřovala, ale její srdíčko mi začalo

šeptat, že to s ním zas není dobré. Chvilku jsem počkala a říkala jsem si,

že bych to mohla nechat pro tentokrát na paní doktorce, ale když lidem

všechno tak dlouho trvá, řekla jsem si, že je to zase na mně. Vstala jsem a

přišla potichu až k paničce. "Haf, haf - už zase" povídám. Jenže najednou to

vypadalo, že zkolabuje i paní doktorka. Zbledla jako stěna. Ještě že jí to

panička rychle vysvětlila. Připojila tedy paničku na přístroj, který dokáže

poznat to, co já. A co myslíte, že ukázal: měla jsem pravdu. Paní doktorka

řekla, že kdyby to neviděla, tak by tomu nevěřila a že jsem moc šikovná

pomocnice. Panička o mě říká, že jsem její zlato a já si zas myslím, že to

nejkrásnější, co může psa v životě potkat je, že ho někdo potřebuje a že ho

má opravdu rád.

Deizy

stenatka01

...Malí Rotwíci :))

 

Nemocnice na kraji města

Líbila se vám? Potom druhé, teď už třetí pokračování...


Kliknutím na obrázek zavřete okno

 

Nové osudy

Od podzimu příštího roku budou moci diváci České televize sledovat třetí řadu divácky úspěšného seriálu Nemocnice na kraji
města s podtitulem Nové osudy. První díly začnou tvůrci natáčet už tento čtvrtek. Druhá řada seriálu, s dodatkem "po 20 letech", kterou ČT odvysílala na
přelomu let 2003 a 2004, se přitom stala dosud nejsledovanějším seriálovým projektem u dospělých diváků na českých televizních stanicích.
    Ve třetí řadě titulu o 13 dílech se diváci setkají se známými hrdiny, například doktorkou Čeňkovou v podání Elišky Balzerové, která ve třetí řadě povýší
do funkce primářky, ředitelem Blažejem ztvárněném Josefem Abrhámem, herci Viktorem Preissem, Hanou Maciuchovou a dalšími. Nově si v Nemocnici zahraje herec
a muzikant Richard Krajčo a Vilma Cibulková.
    V případě dvou posledně jmenovaných herců měl režisér Viktor Polesný v obsazení jasno. "Hned po přečtení scénáře jsem věděl, že dvě postavy mám obsazené
Vilmou a Richardem," zmínil se na dnešním setkání s novináři Polesný. Ten na místě režiséra vystřídal Hynka Bočana, který se podílel na druhé řadě seriálu.
    Změna nastala i v případě autora scénáře, první napsal legendární Jaroslav Dietl, ke druhé řadě Petr Zikmund, třetí pokračování však pochází z pera
Lucie Konášové, která je mimo jiné podepsaná pod seriálem ČT Dobrá čtrvť. "Chtěli jsme nemocnici v 'dietlovském' duchu, ale posazenou do dnešní doby,"
vysvětlil změnu koproducent Borek Severa. Konášová vnesla podle tvůrců do seriálu zásadní zlom v charakteru postav. "Dali jsme větší dominanci ženským
postavám," poodhalila střípkovitě něco z novinek.
    Seriál bude stát celkově 95 milionů korun a ve 145 natáčecích dnech vystřídá štáb na 80 lokací v historickém Žatci, Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích
či v ateliérech kolem Prahy.
    Tvůrci tvrdí, že pokračování Nemocnice bude výrazně odlišné od zahraničních produkcí, jež zaplavují svými seriály obrazovky českých televizí, i od produkcí
konkurenčních českých stanic.
    Seriál z lékařského prostředí vysílá i Nova, a to od září 2005 pod názvem Ordinace v růžové zahradě; dosud televize nabídla přes 140 dílů příběhů z
gynekologické ordinace a nyní vysílá již čtvrtou řadu tohoto projektu. První řadu vidělo 1,67 milionu dospělých diváků, druhou pak 2,1 milionu, u třetí
a dosud neukončené čtvrté řady to bylo ještě o 50.000 více. V průměru tak u každého dílu sedělo před obrazovkou 2,02 milionu diváků, sdělila mluvčí Novy
Veronika Šmítková.
    Do seriálu z gynekologického prostředí se pak parodickou formou pustila i internetová televize Stream s projektem nazvaným Gynekologie 2, na níž se
podílí mimo jiné i Petr Čtvrtníček, Robert Nebřenský či Jiří Lábus.
    Seriály byly po dlouhá léta doménou Československé a posléze České televize. Teprve na jaře 2004 se přidala Prima s první řadou Rodinných pout, Nova
pak na podzim téhož roku nabídla první Pojišťovnu štěstí a seriál z novinářského prostředí Redakce. Původní české seriály vyvolaly u diváků ohlas, a tak
například loni na podzim je Nova a Prima nabízely každý den od pondělí do čtvrtka v hlavním večerním čase.
    Dosud nejsledovanějším původním českým seriálem je druhé pokračování Nemocnice na kraji města, které na přelomu let 2003 a 2004 podle údajů ČT sledovalo
v průměru 3,267 milionu dospělých diváků, tedy 38,6 procenta dospělých. První Pojišťovna štěstí na Nově lákala ve druhém pololetí roku 2004 v průměru jen
o 11.000 lidí méně. Druhá řada Pojišťovny štěstí, kterou Nova nabídla loni na podzim, našla 2,27 milionu dospělých diváků.

klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek klikněte pro větší obrázek

...mně osobně se nejvíc líbily tyto první díly... :)

 

Pravý muž musí být nevěrný!

co vy na to? :)
 

Evropská morálka nás učí, že žena má být věrná svému muži a muž své ženě. Pravda, mužům bývala nevěra obvykle odpouštěna snáz než ženám. Ale aby byla nejen tolerována, ale přímo požadována? Kdo to kdy slyšel? A přece tomu tak v jedné epoše evropských dějin bylo.

První trubadúr
Vévoda Guillaume neboli Vilém IX. z Akvitánie byl současníkem filosofa Abélarda, kterého pro lásku ke krásné Heloise vykleštili. Jeho osud však nebyl zdaleka tak chmurný. Prohlašoval, že každý statečný muž musí toužit po všech ženách, a tato svá slova rád uváděl ve skutek. Když se po dlouhém váhání vypravil na křížovou výpravu do Svaté země, provázelo ho celé hejno kurtizán a podle historika Geoffroye de Vigeois přispěly nezřízené sexuální radovánky tohoto muže k neúspěchu výpravy. Guillaume samozřejmě nebyl prvním vášnivým milovníkem, ale je považován za prvního, který svou touhu promítl do trubadúrských písní, z nichž se nám naneštěstí zachovaly jen zlomky.

Dvorská láska
Guillaume brzy nalezl následovníky nejen ve svém milostném životě, ale především ve formě jeho vyjádření. Mezi nejslavnější patřili melancholik Jaufré Rudel a bouřlivák Bernart de Vantadour. Tito trubadúři, severněji nazývaní též minnesängeři, položili základy kultuře dvorské poezie a lásky. Pravý ctný rytíř si od té doby musel zvolit dámu svého srdce a usilovat o její přízeň v nejrůznějších kláních. To, jestli byl ženatý, nebylo podstatné. Milovat vlastní ženu bylo považováno za zastaralé. Vyvolená dáma samozřejmě měla rytíři projevovat svou náklonnost - udělit mu v zástavu pentli či závoj, pečovat o něj, když byl zraněn - mohla ho ovšem také odmítnout, nepřipadal-li jí dostatečně statečný a ušlechtilý.

Patronka tajné lásky
Tato dvorská láska jen málokdy zůstávala čistě platonickou - rytíři a trubadúři usilovali o to dobýt nejen srdce svých vyvolených dam. Dokonce dámám byla v této době jistá sexuální volnost tolerována - samozřejmě těm výše postaveným. Vše muselo být diskrétní a patřičně zaobaleno do slov o lásce. Patronkami těchto mileneckých záletů se přitom stávaly nejrůznější světice, mezi nimiž vedoucí postavení zaujímala Matka Boží. Čas od času se sice vyskytli i moralisté, kteří tyto volné mravy kritizovali, ale vzhledem k tomu, že dvorská zábava kvetla i mezi vysokým klérem, bývali málokdy vyslyšeni.

Imaginární dáma
V pozdním středověku se rytířství začalo stávat výnosným řemeslem. Leckterý potulný rytíř už v kláních neusiloval o to, získat si lásku a posléze i tělo ctné panny, stačilo mu, když obdržel příslušnou finanční odměnu. Za tu si mohl snáze a rychleji koupit přízeň kdejaké pohledné děvečky, která byla méně upejpavá. Ale protože rytíř musel mít dámu svého srdce, stalo se zvykem bojovat pro imaginární krásku. Jacques de Lalaing, který patřil k přeborníkům mezi potulnými rytíři, nechal na ostrově Saone vybudovat pavilon, v němž stálo socha plačící neznámé dámy. Jí mohli sloužit všichni ti, kteří se nechtěli obtěžovat s dámami skutečnými.

Zvykem této doby bylo také zakládat nejrůznější rytířské řády, které měly bránit čest a půvab žen. Se ženami samými obvykle neměly nic společného - byly to spíše jakési mužské kluby, v nichž muži oslavovali své milostné úspěchy. Svou vyumělkovaností ovšem byly předzvěstí úpadku doby, v níž nevěra byla otázkou cti a tajné milostné pletky probíhaly pod patronací Panny Marie.

zdroj: https://www.zena-in.cz/

 

Přežije knížka ve 21. století?

Čtete si rádi? Já ano, ale je stále míň a míň času...

 

 


Když byla vynalezena televize a nastoupila svou triumfální cestu světem, mnozí předpovídali rychlý zánik biografu. Totéž se opakovalo s příchodem videa: nač se vláčet kdovíkam a platit za lístky, když můžeme stejný film vidět doma v papučích a mnohem levněji?

A vida: videopůjčoven je dnes víc než pekařství, filmy se dají koupit v každé sámošce a stahovat z netu, přesto to ale nevypadá, že by se z „chození do kina“ mělo stát něco, o čem budeme vypravovat vnoučatům (to, že mají mnohé multiplexy problémy, je způsobené nenasytností investorů; je jich prostě příliš mnoho). Promítání na velké plátno ve společnosti spousty jiných lidí a kyblíku popcornu má zjevně v sobě něco navíc, něco, co se nedá tak snadno nahradit.

 

A podobné (díky všem bohům, kteří kdy naslouchali prosbám smrtelníků!) je to i s knížkami. Samozřejmě, spousta knih je dnes k dispozici v elektronické podobě. Přesto se zdá, že tištěné knihy – i když jsou drahé, těžké a neskladné – nemají vážnější konkurenci.

Na jistém diskusním fóru, jehož jsem častou návštěvnicí, proběhla nedávno debata na téma „Knížky na monitoru versus na papíře“. Návštěvníky tohoto fóra jsou vesměs studenti, tedy lidé, pro které je používání informačních technologií druhou přirozeností. Přesto se mezi nimi nenašel ani jediný, který by preferoval elektronickou podobu knihy. Ještě tak studijní materiály, skripta, která jinak nejsou dostupná nebo jsou příliš drahá. Ale knížky pro radost? Nikdy. Důvody nebyly ani tak praktické (koneckonců, laptop si můžu vzít i do postele), jako spíš estetické nebo pocitové. Když ona „opravdová“ knížka tak pěkně voní! Je tak příjemné ji vzít do ruky!

 

Pevně věřím, že knížka přežije všechno. Až se papír stane vzácným a nedostupným materiálem, vymyslí vědci takový druh plastu, který bude od papíru k nerozeznání. Knížky budou pochopitelně vycházet i na cédéčkách (nebo jaké nosiče to vlastně budou), pořád ale bude existovat velká skupina zákazníků, kteří se budou těšit, až knížku poprvé otevřou. Na obracení stránek. Na obrázky…

 

 

  zdroj Žena-in

 

Tak jako slunečnice...


    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

...každým dnem... prý se slunečnice za sluncem neotáčejí! Ale je zajímavé, že vždycky, když jsem je viděla, měly hlavy směrem ke slunci. Třeba to bude jako s těmi obrazy na hradech a zámcích, kdy se oči portrétované/ho (nebo dokonce i špička jeho bot) točí stále za vámi.

To je jedno, dnes bude prostě řeč o barvě slunečnic ale třeba i... housátek, narcisů, frézií, pampelišek, jara.
V jiném období bych si asi netroufla nabídnout vám módu ve žluté. Ale jaro je tím správným časem, kdy jsme vstřícnější k bláznivým nápadům. Kdy máme více odvahy měnit zaběhnutá klišé, staré rituály, kdy máme chuť vymést ponuré barvy ze svého šatníku i života. Barvy mají na jaře stejný účinek jako vitaminová bomba, řekl někdo a já mu dávám zapravdu.

Jaro je oslavou barev a žlutá patří k těm nejjarnějším. Nemyslím, že by některá z vás měla dostatek kuráže jít po ulici oblečená jako kanárek, ale některým kouskům to ve žluté sluší, co říkáte?
Žlutá vypadá krásně s bílou, vesele s oranžovou, divoce s červenou a nebezpečně s černou. Má mnoho odstínů. Od syté a teplé barvy blatouchů s nádechem do oranžova, přes něžnou a tlumenou barvu banánů, po chladnou citronovou.

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Ale jak se říká, „dobrého po málu“, já osobně bych se žlutou zacházela jako se vzácným kořením. Po troškách. Žlutou bych prozářila fádnost. Klidně bych si koupila žluté tričko, korále, kabelku, pásek nebo třeba plavky.
A co vy?
Jak jste na tom se žlutou? :)

slunenice.jpg

zdroj: https://www.zena-in.cz/

 

Čeká vás svatba?


SVATEBNÍ TEST

Trennlinie

 

Měl jsem se ženit. Pár dní před svatbou jsem přijel k domu své nevěsty.Když
jsem vešel dovnitř, nebyl tam nikdo, jen matka mé nastávající. Byla to velmi
atraktivní zena. Chvíli jsme si povídali a pak mi řekla, že jsem se jí vždycky
líbil. Bez dlouhých okolků mi navrhla, že se spolu pomilujeme.Byl jsem neschopný

cokoli říci. Řekla, že teď půjde nahoru do své ložnice a je na mne, jestli půjdu
za ní nebo odejdu.Pomalu stoupala po schodech a já se díval na její krásné
pozadí.Pak jsem se otočil a vyšel z domu ke svému autu.Za dveřmi čekal její
manžel, objal mne a řekl, že jsem obstál v jejich zkoušce. Nyní vědí, že je na
mne spoleh a že mi svou dceru mohou s klidem v duši svěřit.A poučení z tohoto
příběhu? - Vždycky nechávej kondomy v autě!!!

 

    

 

Myšlenky...

 Pomysli na každou z těchto věcí, než přejdeš k další.

Díky těmto myšlenkám se pak budeš cítit líp, hlavně díky těm posledním.

1.. Zamilovat se

2.. Teplá sprcha

3.. Žádná fronta v supermarketu

4.. Něčí zvláštní pohled

5.. Dostávat poštu

6.. Jet dlouho krásnou cestou

7.. Slyšet svou nejoblíbenější písničku v rádiu

8.. Natažená na posteli poslouchat, jak venku padá déšť

9.. Najít ve výloze svetr, který se ti strašně líbí, zlevněný na poloviční cenu

10. Telefonát z velké dálky

11.. Skvělý rozhovor

12.. Pláž

13.. Najít pětistovku v kapse kabátu z loňské zimy

14.. Smát se sama pro sebe

15.. Přijmout o půlnoci telefonát, který trvá hodiny

16.. Běžet v dešti

17.. Smát se úplně bez důvodu

18.. Mít někoho, kdo ti říká, že jsi úžasná

19.. Smát se vlastnímu vtipu, který tě v duchu napadl

20.. Přátelé

21.. Vyslechnout náhodně někoho, kdo o tobě říká něco hezkého

22.. Vzbudit se a uvědomit si, že můžeš spát ještě několik hodin

23.. První polibek (ať je to úplně první, nebo také s novým partnerem)

24.. Poznávat nové přátele nebo trávit čas s těmi starými

25.. Hrát si s novým štěňátkem

26.. Mít někoho, kdo si hraje s tvými vlasy

27.. Snít nejsladší sny

28.. Horká čokoláda

29.. Vyjet si autem s přáteli

30.. Houpat se v houpací síti

31.. Rozbalovat pod stromečkem vánoční dárky

32.. Jít na opravdu pěkný koncert

33.. Vyměňovat si intenzivní pohledy s někým neznámým

34.. Dostat u svých přátel domácí koláč 

 

35.. Trávit čas se svými nejlepšími přáteli

 

36.. Vidět úsměvy a slyšet smích tvých přátel

37.. Podat si ruku s někým, koho si zvláště vážíš

38.. Potkat se náhodou se starým přítelem a zjistit, že určité věci (špatné i dobré) se nikdy nezmění

39.. Vidět výraz v obličeji někoho, kdo právě otevřel dárek, který si přál nejvíc ze všeho40.. Dívat se na východ slunce

41.. Milovat se, milovat se... milovat se…

42.. Vstávat každé ráno z postele a být vděčný za další nádherný den


Přátelé jsou jako andělé, kteří nás zvedají ze země, když nedokážeme otevřít svá křídla, a připomínají nám, jak se létá.

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

Čarodějnice

Loučím se s vámi... dnes večer mě upálí......
 
„Pokud nikomu neubližuješ, dělej si, co chceš.“
Wiccan Rede

Mnoho lidí se těší na poslední dubnový večer, kdy se sejdou u ohně, opečou buřty a upálí látkovou postavu čarodějnic. Málokdo již ale ví, jaké mají oslavy Čarodějnic vlastně historické kořeny a jaké pověry a tradice se k tomuto datu původně vztahovaly. Filipojakubská noc (nebo Valpuržina) je významná přechodem k máji, jako vstupu do faktického letního slunovratu. I když letos připadá na 3. května, většina lidí slaví "noc čarodejnic" stejně 30. dubna... K předvečeru křesťanského svátku Filipa a Jakuba se váže řada zvyků a symbolických činností.

 

Některé mají zcela praktický účel – jarní úklid, jiné patří k vítání jara – stavění májů, zdobení domů zelenými haluzkami. Specifikem této noci jsou také praktiky směřující proti čarodějnicím a zlým, nečistým silám, aby nepronikly do světa lidí a neškodily jim.

Prapůvodními zakladateli tradice jsou Keltové. Ti poslední dubnový den zapalovali ohně. Podle nich dostal tento svátek název Beltine – zářící oheň.

Vymetala se nečistota z chlévů a obydlí, vyklizené prostory se zdobily zelenými haluzemi, pokud možno pichlavými, zabraňujícími vstupu nečistých sil.

Stavěly se máje na návsi i před domy pod okny nebo na dvoře a po západu slunce se pálily čarodějnice.

Říkalo se, že vůdce temna, ďábel může uplatňovat svou moc na zemi prostřednictvím čarodějnic. Za spojenectví s ním lidé často podezřívali zejména staré ženy. Velmi starou historii má také zvyk pálení ohňů. V předvečer ohňových slavností obcházela mládež jedno hospodářství po druhém a sbírala dřevo. Na oheň bylo třeba shromáždit devět druhů dřeva a nikdy nesměl chybět jalovec. Hranici s panákem, znázorňujícím čarodějnici, zapaloval vždy muž, který se poslední ve vsi oženil. Aby se vesnici vyhnul požár, muselo kolem ní zaplát sedm ohňů. Od dohořívajících polen se pak zapalovaly pochodně, se kterými chodili lidé do okolních luk a polí.Tam s nimi tančili a zpívali, aby zahnali nečisté síly.

Před "uhranutím" čarodejnicemi se venkované bránili různými praktikami. Před vrata domu i chléva se například položily narýpané drny. Dříve než mohla čarodějnice vstoupit do stavení, musela všechna stébla přepočítat, což jí trvalo až do rána, kdy její zlá moc pominula. Domy se kropily svěcenou vodou, před vrata se zapichovaly pruty a pichlavé trní, aby se čarodějnice poranila. Mládenci také na zahnání čarodejnic práskali bičem nebo stříleli z pušek.

Byla to noc, kdy se sbírají léčivé byliny, zejména jitrocel. Říkalo se také, že této noci se otevírá země a vydává své poklady. Bylo však nutné mít při sobě květ kapradí, svěcenou křídu nebo hostii.

V první májovou neděli potom chodili mládenci s hudbou, zastavovali se u májek kde bývali obdarováni, zpravidla se i tancovalo.

Znakem, který nejvíce reprezentuje magii, je pentagram. Jedná se o pěticípou nevyplněnou hvězdu, jejíž jednotlivé strany se navzájem prolínají. Symbolizuje „pět údů člověka“ (2x ruce, 2x nohy a hlavu). Označuje také mystický pátý element akášu (vedle ohně, země, vzduchu a vody). Pentagram postavený na jeden vrchol je známý jako symbol, který (zne)užívá černá magie; původně ovšem značil vyšší stupeň zasvěcení.

Čaroděj nebo čarodějnice pracuje v magickém kruhu se čtyřmi základními magickými nástroji, které jsou pozemským zobrazením jednotlivých prvků: dýka nebo meč symbolizuje oheň, pentagram zemi, pohár vodu a hůlka vzduch. Nástroje se označí vyrytím příslušných pečetí nebo run a zasvětí se příslušnému prvku: dýka plameni svíčky, pentagram soli, pohár vodě a hůlka kadidlu. Čaroděj se poté obrací na příslušnou bohyni nebo boha, kterého vzývá.

Zdroj informací o rituálech mnoha civilizací a kultur - v angličtině: Encyklopedia Magica

Podle internetových pramenů zpracoval Štěpán Kotrba

ZDROJ: https://www.blisty.cz/art/13845.html

 

 
 
 

 

 

Nikdo nemá na nic čas

 

Dneska malé zamyšlení na téma času. Vždycky si vzpomenu na Wericha, který se ptal, jestli už někdy někdo viděl čas an sich. Neviděl, protože čas je něco, co si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to. S tím nezbývá než souhlasit, ale když už za to něco je, tak proč není ten čas?
Nemám čas. Nemám čas. Dneska nikdo na nic nemá čas. Kupodivu ani já, který jsem ho měl vždycky, ho teď taky nemám. Pratchett to vysvětluje zlodějem času, já to vysvětluju lidskou leností. Čas se sice pohybuje jinak v rušných městech a na venkově (jak popisuje Pratchett), ale moje maminka říkává, že kdo chce, ten si čas udělá.

A něco na tom bude. Mám na čas doma takovou malou dílnu. Když mi dochází, sednu si do ní hezky a uvařím si trochu času. Do konvičky. Louhuju ho ze zeleného čínského čaje. Nevěřili byste, kolik ho v něm je. U čaje se nedá spěchat a dají se k němu pozvat i další lidé. A s těmi si pak člověk povídá, protože čaj, aby byl dobrý, se sice nesmí louhovat moc dlouho, ale zase se nesmí uspěchat.

Jen v poslední době jsem nějak zapomněl vařit a studnice času (kterého máme všichni nekonečně) takříkajíc vyschla. Když se totiž člověk zapomene o svůj čas starat, čas se na něj taky může vykašlat a najde si někoho, kdo si na něj čas udělá. A já ho zanedbával přímo neskutečně, takže si řekl dost, se Šumařem já čas ztrácet nebudu, a je ten tam.

Tak tu teď sedím a honím se jak ten blbec, abych svůj čas dohnal. Ale asi to nebude ten správný způsob, takže jsem se zařadil mezi statisíce těch, kteří prostě nemají čas. Na sebe, na ostatní, na nic.

Někdo se čas snaží ošálit – třeba já mám kamarádku, ta když je v největším presu, vezme si ještě nějakou další, úplně jinou práci. Vytlouká klín klínem, ale na chvíli přesune čas někam jinam. Tam, kde ho bylo málo, najednou není zapotřebí žádný, čas se tam jako by zastaví, úplně zblbne a nakonec se s největší pravděpodobností nic nestane. Svět poběží dál (svět opravdu běží, kde jsou ty časy, kdy se coural, to už dneska nikdo nepamatuje), i kdybychom se zastavili a nechali ho profrčet kolem nás.

My totiž máme pořád pocit, že nám něco uteče, že o něco přijdeme, že nám někdo vyhubuje, že jdeme pozdě. Jediné, nač už je ale pro mnohé pozdě, je naučit se říct, že když nejde o život, jde o hovno. A tak si tu sedím a vařím si čas. Zítra se mi bude hodit, protože dneska večer jsem neudělal vůbec nic. :)

A jak jste na tom vy? Taky vám někdo krade čas?

 

Jihoafrická republika

Základní informace


10183.jpg

Oficiální název: Jihoafrická republika
Hlavní město: Pretoria
Rozloha: 1219910 km2
Počet obyvatel: 42768678
Hustota zalidnění: 34 lidí na km2
Státní zřízení pluralitní federativní republika s vládou
Časové Pásmo: GMT + 2 H
Administrativní dělení: 9 provincií, Eastern Cape, Free State, Gauteng, KwaZulu Natal, Limpopo, Mpumalanga, Northern Cape, North West, Western Cape
Nezávislost od: 31. května 1910
Měna: rand (R) =100 centů
Úřední jazyk: angličtina, afrikánština, tswanština, svazijština, tonžština
Délka hranic: 4862 km
Délka pobřeží: 2798 km
Sousedící země: Zimbabwe, Svazijsko, Namibie, Mosambik, Lesotho, Botswana
Průměrný věk muže: 25
Státní vlajka a mapa:
   
Průměrný věk ženy: 24
Relativní podíl městského obyvatelstva: 50
Hrubý domácí produkt na osobu: 3179$
Nezaměstnanost: přes 30 % (1999)
Průmyslová odvětví: produkce vlny, těžba nerostných surovin, strojnický, chemický (výr. výbušnin, umělých hnojiv a vláken, atd.), potravinářský, textilní prům.
Zemědělství: pěst. kukuřice, pšenice, brambor, sorga, luskovin, sóji, podzemnice olejné, zeleniny, cukr. třtiny, trop. ovoce, bavlník, tabák, slunečnice, vinařství, chov ovcí, koz, dobytka, drůbeže, prasat, rybolov
Přírodní zdroje: zlato, stříbro, platina, železo, mangan, chrom, antimon, zirkon, uran, uhlí, diamanty, fosfáty, sůl, magenzit, fluorit
Nejvyšší hora: Nejsuthi - 3408 m n. m
Nejnižší bod: Atlantský oceán - 0 m n. m
Nejdelší řeka: Orange/Oranje (1.860 km)
Největší město: Johannesburg
Přírodní nebezpečí: dlouhá sucha
Železnice v km: 22298
Silnice v km: 362099
Přístaviště: Cape Town, Durban, East London, Mossel Bay, Port Elizabeth, Richards Bay, Saldanha
Vojenská služba: ve věku 18 let
Náboženská příslušnost: rímští katolíci 8%, muslimové 2%, hinduisté 1%, ostatní 9%, anglikáni 11%, křesťané 68%

https://jihoafricka-republika.marco-polo.cz/
 

 

Egypt

Základní informace

 

srdce-1.gif

 

 • Egypt je země stará už přibližně 5000 let. Po dobu 3000 let byl ovládán mocnými králi, takzvanými faraony.
  • Na západě byla oblast oddělena od ostatního světa Libyjskou pouští, na východě pouští Arabskou, na severu Středozemním mořem. Tato kdysi nepřekonatelná překážka bránila spojení Egypta s okolním světem. Měl proto všechny předpoklady, vytvořit vlastními silami vysokou kulturu.
   • Než vznikl egyptský stát, vyrůstaly na pobřeží Nilu malé vesnice, které se postupně sjednocovaly. Nejmocnější z náčelníků, poději králů, dobývali území svých sousedů a stávali a ještě mocnějšími. Nakonec byl Egypt rozdělen na dvě části, Horní(bílá koruna) a Dolní(červená koruna). Kolem roku 3200 př.n.l. dobyl král Horního Egypta Meni Dolní Egypt a symbolicky obě koruny spojil.
     

 

 • Pro všechny starobylé národy byl Egypt vždy zahalen tajemstvím. Země zůstala v podstatě záhadnou až do Champollionových objevů a prvních překladů egyptských textů, tedy i rozluštění hieroglyfů.
  • Historie starověkého Egypta se dělí do několika úseků (Předdynastické období, Archaické období, Stará říše, Střední říše, Nová říše, Pozdní období, Řecko-Římské období, Muslimský Egypt). Nejvýznamější byly Stará, Střední a Nová říše. Ve Staré říši byly postaveny pyramidy a díky těmto stavbám je Stará říše označována jako Věk pyramid.
   • Každý rok Nil zaplavil asi na 4 měsíce osídlené území. Povodeň s sebou přinesla úrodné bahno, které se usazovalo na polích. Egypťané měli důmyslně postavený systém kanálů na svých polích, do kterých se vlívala voda a zavlažovala úrodu.

 

 

 

 

TEST


medove.gif

Dovedete si užívat?

Žijete naplno, neděláte si plány, nebo musíte mít vše nalinkované? Otestujte se! Správnou odpověď skrývá značka, kterou nejčastěji zakroužkujete.

1. Stává se vám často, že se na diskotéce zdržíte mnohem déle, než jste plánovali?
l Samozřejmě, skončí to tak téměř vždy.
X V žádném případě! Druhý den musím být ve formě.
s Pokud je opravdu příjemná nálada, ráda se zdržím.

2. Odcházíte ráno do práce a v poslední chvíli uslyšíte v rádiu svou oblíbenou píseň. Co uděláte?
X Vypnu rádio a spěchám do práce.
l Zastavím se a spolu se zpěvákem si zazpívám zplna hrdla.
s Vyslechnu první tóny a v dobré náladě odcházím do zaměstnání.

3. S přítelem se vidíte jen přes víkendy. Jak prožijete poslední společný večer?
s Po společné dohodě prožijeme něco pěkného.
X Oba jsme smutní a kolem nás panuje stísněná atmosféra.
l Poslední společné chvíle si užijeme v posteli.

4. Vaše matka speciálně pro vás upekla zákusek. Právě se snažíte zhubnout. Jak se zachováte?
X Musím být disciplinovaná, pozvání na zákusek odmítnu.
s Těším se, že si zamlsám, výčitky svědomí mne přepadnou až později.
l Hned po práci běžím k našim, sladké je přece nejlepší léky na nervy.

5. Myslíte i ve volném čase na pracovní záležitosti?
l Po opuštění kanceláře házím starosti za hlavu a myslím je na zábavu.
s Když mám před sebou opravdu těžký úkol, tíží mi duši i po odchodu z práce.
X Ustavičně, nedaří se mi vypnout.
6. Dovolenou strávíte raději v rušném letovisku, nebo v malé rybářské vesnici?
l Samozřejmě ruch letoviska, nekonečné večírky, zábava.
s Obě možnosti jsou příjemné. Kvůli zábavě ale jistě zvolím letovisko.
X Potřebujeme si přece oddechnout, zvolíme rybářskou vesnici.

7. Jak byste strávila večer zcela sama, bez partnera?
l Připravím si horkou koupel a uvolním se.
s Nejdříve trochu uklidím, pak vyřídím telefonáty, které ustavičně odkládám.
X Budu se povalovat na gauči a přemýšlet nad tím, co mne čeká příští den.

8. Sledujete, jak na večírku váš partner flirtuje s jinou. Co uděláte?
X Ihned opustím společnost a s pláčem se zamknu doma v koupelně.
s Zůstanu na večírku, ale nálada je pryč. Snad se doma všechno vysvětlí.
l Vyhlédnu si zajímavý mužský objekt a začnu se dobře bavit.


Vyhodnocení

Nejvíce l
Berete věci tak, jak přicházejí, a nikdy nic neřešíte. Díky tomu se sice vyhýbáte stresu, ale vaše chování často hraničí s nezodpovědností. Na prvním místě jsou u vás přátelé a zábava. Jste hvězdou společnosti, všechny hned oslníte dobrou náladou. Hlubší rozhovory vás ale nudí. Nemáte-li problémy vy, nemají je přece ani jiní. Snažte se občas myslet na druhé, život není jen zábava.
    
Nejvíce s
Život si dovedete vychutnat. Těšíte se z maličkostí a nevidíte ve všem jen problém. Pokud někdy podlehnete pracovnímu stresu, rychle se s ním vyrovnáte. Stačí si přece popovídat s partnerem či přítelkyní a problém je hned pryč. Vaše pozitivní myšlení něco jen tak nezlomí.

Nejvíce X
Ustavičně o všem jen zbytečně přemýšlíte a všude vidíte jen těžkosti. Ještě se ani pořádně nevrátíte z práce, a už dumáte, co vás tam bude čekat příští den. Celý život máte přesně naplánovaný. Pokud z plánu vybočíte, ničí vás stres. Chcete se dožít padesátky? Pak se naučte relaxovat a začněte se těšit z obyčejných věcí.
 

Zpívejte si ve sprše...:))

 
 Zazpívejte si z plných plic! Přejde vás únava i starosti, nabijete se novou energií,
posílíte imunitu a oddálíte stárnutí.
 


VE SPRŠE, NA TOALETĚ, V AUTĚ, V PRÁCI… Zpívejte kdekoli, kde váš zpěv nebude na obtíž a kde vás nikdo nebude rušit. Klidně i v kanceláři, pokud máte tolerantní kolegy. Zpěv je totiž dokonalá relaxace, navíc utužuje zdraví a také mezilidské vztahy. Pravidelné prozpěvování snižuje krevní tlak, uvolňuje hlasivky a prohlubuje dýchání. Rozvibruje celé tělo, které se tak zevnitř krásně promasíruje. Zpěv uklidňuje, zlepšuje náladu a celkově posiluje imunitní systém.

Proti mikrospánku
Nejméně dvě písničky během jízdy do práce a delší repertoár na dálnici by vám schválila i dopravní policie. Prozpěvování pomáhá při řízení, a dokonce vám může zachránit život! Nevěříte? Jedna britská pojišťovna se snažila najít způsob, jak snížit nehodovost na cestách. Výzkumu se zúčastnilo devět tisíc šoférů. Ukázalo se, že poslech hudby snižuje agresivitu za volantem a nehodovost. Většina řidičů odpověděla, že jim hudba pomáhá relaxovat a zároveň zůstat ve střehu. Zpěv se ukázal jako skvělý prostředek proti mikrospánku a únavě. Změny dýchání a pohyb svalů vám totiž nedovolí usnout. Navíc zpěv neodpoutává pozornost jako rozhovor se spolujezdcem. Angličané sestavili také žebříček nejzdravějších písní za volantem. Prvenství v něm získala Speed of Sound od kapely Coldplay, jako druhá se umístila Every Day Is a Winding Road od Sheryl Crowové a na třetím místě zabodovala We Belong Together od Mariah Carreyové.

Proti chrápání
Trylkování ale neprospívá jen za volantem. Doporučuje se například těm, kdo mají potíže s chrápáním. Chrápání způsobuje nedostatečný přívod vzduchu do plic během spánku. Pravidelný zpěv zprůchodňuje dýchací cesty a posiluje horní partie hltanu.

Proti demenci
Stejně tak prospěšné je notování i pro starší lidi. Pomáhá snížit riziko demence, tlumí bolest a uvolňuje ztuhlé tělo. Zlepšuje i stavy při artritidě. Potvrzují to zkušenosti z jednoho seniorského klubu v americkém státě Virginia, jehož členové se věnují dlouhodobě zpěvu. Jejich průměrný věk je osmdesát let, ale v porovnání s ostatními seniory, kteří zpěv neprovozují, jsou zdravější, k lékaři chodí jen málokdy. Netrpí depresí a častěji se smějí.

Proti hádání
Podle nejnovějších poznatků pomáhá rytmický zpěv při léčbě Parkinsonovy choroby, kdy mají nemocní potíže s pohybem. Také ke zpívání v rodině máte také skvělý důvod. V domácnostech, kde si často notují, se mnohem méně hádají. Pokud stále váháte a stydíte se uvolnit třeba i ve sprše, máme pro vás dobrou zprávu: příznivé účinky na vaše zdraví má jakýkoli zpěv, i ten falešný! :))


 

MILK HONEY krása stvořená přírodou

 

Léčivé a zkrášlující účinky medu a mléka jsou známé stovky let. Dopřejte svému tělu péči vitamínů a živin z medu a mléka, které spolu s nejnovějšími poznatky vědy vytvářejí jedinečnou řadu tělové kosmetiky Milk & Honey od Oriflame.

Mléko a med byly považovány od pradávna za symboly ženskosti a plodnosti a tak byly také uctívány. Med, cenný produkt přírody s širokým spektrem použití, má stejně jako ostatní přírodní cukry vynikající schopnost zvlhčovat pokožku, zadržovat v ní přirozenou hladinu vlhkosti, vyživuje ji, regeneruje a chrání. Med má rovněž hojivé účinky. Proto se používá nejen v kosmetice, ale také v lékařství. Mléko je bohaté na proteiny a vitamíny. Spojení těchto dvou látek má výjimečné ochranné a posilující vlastnosti, díky nimž si pokožka těla udrží zdravý a jemný vzhled.Zpříjemněte si lázeň Krémovou koupelí Creme Bath obsahující směs jemných přírodních látek, které zvláčňují pokožku a zanechávají ji hebkou. Koupel vám zajistí příjemný pocit svěžesti a čistoty. Výtažky z medu mají antibakteriální a ochranné účinky.
Osvěžující koupelový a sprchový gel bez obsahu mýdla Bath & Shower Gel slouží ke každodenní hygieně, zanechává pokožku svěží a obsahuje zvláčňující složky z medu, které působí proti vysoušení pokožky. Pleť bude po koupeli jemná na dotek a provoněná medem.


Jemné Tělové mléko Body Lotion díky bohatému složení pokožku těla důkladně hydratuje a zvláčňuje. Med má výživné a regenerační účinky, mléčné proteiny a panthenol pokožku chrání a glycerín udržuje přirozenou hladinu vlhkosti v pokožce. Tělové mléko používejte po každé koupeli. Díky své lehké konzistenci s dobrou schopností vstřebávat se nezanechává pocit mastnoty a lepkavosti. Je vhodné i pro suchou pokožku.

Luxusní, snadno roztíratelný Krém na ruce a tělo Hand and Body Cream pokožku bohatě zvláčňuje a vyživuje. Má příjemnou konzistenci, je nemastný a na pokožce vytváří sametově hebký povrch. Nádherně provoní celé tělo jemnou vůní medu. Patří k nejoblíbenějším tělovým přípravkům z nabídky Oriflame.

zdroj a foto: Oriflame

 
Dáma.cz

 

Kaleidoskop

 


kaleidoscope.gif


1. Brouk bělejší sněhu
Díky unikátní struktuře povrchu svých krovek je jihoasijský brouček Cyphochilus nejbělejší tvor na světě! Vědci se zatím marně pokoušejí vyrobit jeho barvu uměle.
2. Poškrábej se sám, miláčku!
Obtěžuje vás manžel žádostmi o poškrábání na zádech? Kupte mu luxusní novinku: stříbrné drbátko! V bambusovém provedení se běžně používá v Asii; v našich končinách bylo něco takového naposledy k vidění před stovkami let.
3. Týden veselých lívanců
Také v ruském Nižním Novgorodu slaví masopust. Říká se mu zde Lívancový týden. Během svátku se kromě hodování odehrávají i bitvy týmů vyzbrojených pytli sena, závody v chůzi na chůdách či přetahování s lanem.
4. Fitness, nebo korzet?
Dávná móda pánských korzetů se vrací! Alespoň francouzští módní návrháři, kteří je předvedli na show v Paříži, tomu pevně věří. Korzety kdysi nosívali marniví důstojníci, dnes prý patří do šatníku každého elegantního muže.
5. Kolik měří tvé city?
Britští klenotníci přišli na pozoruhodnou novinku: dělají náramky, prstýnky a další doplňky z nerezových svinovacích metrů! Je to elegantní, vtipné - a levné.
6. A ďábel se směje...
Nástroj k vykořenění zla se jmenuje obří plastika, kterou americký sochař Dennis Oppenheim instaloval v Britské Kolumbii. Je to kostel ze skla, oceli a hliníku, jenž stojí na špici věže! Bude takový nástroj fungovat?
7. Příbor mám vlastní
Nevěříte čistotě nožů a vidliček v restauraci? Kupte si nový vynález: vidličky určené k nasazení na prsty! Jsou lehké, skladné, dají se snadno nasadit, ale hlavně budete mít jistotu.
8. Ledový žár
Hudební nástroje z čistého horského ledu udělali v jižním Tyrolsku. Jsou krásné a opravdu se na ně dá hrát! Jen škoda že v letošní zimě moc dlouho nevydrží.
9. Zoufalé z plastu
Hit pro velké holky je sada plastových figurek zobrazujících hrdinky známého televizního seriálu Zoufalé manželky. Sice si nejsou moc podobné, ale prodávají se prý skvěle.
10. Pomník psím bezdomovcům
Ruští sochaři Alexandr a Sergej Cigalovi zhotovili pomník všem osamělým pouličním psům Moskvy. Bronzový pes stojí na Mendělejevově stanici metra a denně si ho tu pohladí tisíce lidí!
11. Voňavé atrakce
Na čtvrt milionu lidí letos přijelo do francouzského Mentonu oslavit Svátek citrusů. Na jeho počest tu vyrostly desítky kopií slavných staveb vytvořené z pomerančů, grepů a citronů.


myspace layouts, myspace codes, glitter graphics

 

 

Dášeňka čili život štěněte...

Určitě znáte že? :))


 

 
V jedné z nejoblíbenějších dětských knížek tohoto století Karel Čapek popisuje život štěněte Dášeňky. Nejdřív to bylo takové bílé nic, které se vejde do dlaně a které umí, už od narození, spát a jíst (za den se stihne tak 3x nakrmit a 2x vyspat, při její denní kutálivé trase - od máminy přední nohy k mámině zadní noze...), ale s postupem času se z malého štěněte stává opravdová psí dáma, která už má pořádné zuby (a taky potřebu do všeho kousat - i do mámy Iris).

Konec je docela smutný - Dášeňku si v aktovce odnášejí cizí lidé (s ujištěním, že si domů nesou snad nejhodnější a nejzpůsobilejší psí dámu pod sluncem)...

Image Hosted by ImageShack.us

Hodnocení:
Tuto knížku jsem dostala ke svým 11 narozeninám a od té doby jsem ji četla asi 4x...Je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek a ikdyž určena mladším čtenářům, vždycky si ráda přečtu o autorových útrapách s Dášeňkou.
V mém vydání (z roku 1994) si můžete prohlédnout i fotky Dášeňky - je to hrubosrtstý foxteriér, který skoro na každé fotce něco kouše, nebo jinak demoluje. Myslím si, že o životě Dášeňky by si měl přečíst opravdu každý...:)

myspace layouts, myspace codes, glitter graphics
 
Životopis spisovatele: Karel Čapek

 

Konec žehlení...

btrfly010_1a.gif

Hurá! Dobrá zpráva pro všechny ženy, které musí žehlit nekonečné množství košil svého protějšku. Nejnovější technologie posunuje materiály na výrobu košil o velký kus dopředu. Nastává skutečná módní revoluce, luxusní materiály příjemné na nošení, které žehličku vůbec nepotřebují.

fotoZa vším stojí spojení tradiční francouzské značky Louis Feraud a chemického koncernu BASF. Původně pařížská značka Louis Féraud je určena pro muže, kteří upřednostňují život ve stylu “sport – práce - zábava”. Nová kolekce, jež byla navržena pro víceúčelové použití, poskytuje vysoký komfort nejenom při sportovních aktivitách venku, ale i při formálních příležitostech.

Kolekce sa představila na módní přehlídce v Bangkoku. Non Iron je moderní technologie konečné úpravy od firmy Basf, jež oděvům poskytuje optimální vlastnosti při praní a nošení. Bavlněná vlákna se během praní roztahují, mění tvar a po vysušení se už nevrací do svého původního stavu. Výsledkem je, že vlákno vypadá pokrčeně. Při použití Non Iron technologie zpracování se do vláken přidává tzv. zesíťovací reagent, který vláknům umožní zůstat v původním stavu. Vhodné přísady kromě toho zajistí vysokou elasticitu a pohodlné nošení.

“Nežehlivá technologie představuje pro luxusní francouzský sortiment začátek nové éry,” uvedla Khun Patcharawan Boonnamsap. “Na základě požadavků na design, barevné provedení, střih a vzhledem k životnímu stylu mladé generace mužů jsme přesvědčeni, že tato kolekce bude mít úspěch. Zákazníci si mohou díky nemačkavé úpravě vychutnat pohodlnější životní styl a vyšší komfort. Péče o oblečení tak nebude vyžadovat tolik energie, což ocení zejména lidé, kteří jsou často na cestách.”

Paul Mui vysvětluje přínos Non Iron technologie: „Látky, které díky Non Iron úpravě dobře udržují tvar, jsou odolné a po vyprání zůstávají stejně hladké. Zákazníci se mohou spolehnout na vynikající vlastnosti použitých látek.”

autor: Simona
Foto: BASF

btrfly010_2a.gif   btrfly010_2a.gif   btrfly010_2a.gif

https://moda.dama.cz/

 

PEHA tour 2007

Skupina Peha se svou frontmankou Katkou Knechtovou vyráží na velké klubové turné po České republice.

Příznivci a fanoušci Pehy se mohou těšit na písně ze čtvrtého alba skupiny Den medzi nedel´ou a pondelkom, zejména na hit ,,Spomal,, nebo písně ,,ZA tebou,, se kterým Peha boduje v hitparádách. Samozřejmě zazní i starší písně z předchozích alb jako např. Vana plná piraní, Slnečná balada, Naoko spím, atd.

Skupina PEHA sebou tentokrát veze dva speciální hosty, kteří návštěvníkům předvedou své písně.Tím prvním je velmi talentovaný mladý zpěvák ze Slovenska a jeho ADAM DURICA BAND a jako další vystoupí skupina Ready Kirken se svým novým frontmanem Honzou Polonským.

odkaz: https://www.peha.cz
Zdroj: J@P Production

Photobucket - Video and Image Hosting

 

 

Bez šminek bych nepřežila...

Dara Rolins


Dara Rolins - Zdroj: Korzo

 

Praha - Známé české i slovenské ženy ve věku přes 30 let si potrpí na kosmetiku a kvalitní kosmetické přípravky. Většinou chodí také pravidelně ke kosmetičce. Třeba zpěvačka Dara Rolins připustila, že by neupravená nešla vysypat ani smetí. "Žena má být krásná, od toho jsme tady a od toho jsme ženy," podotkla. Naopak moderátor Leoš Mareš byl u kosmetičky jednou a návštěvu už prý nikdy nezopakoval. "Svým zevnějškem se zabývám a ve věku přes třicet let o to víc. Vnímám to jako povinnost každé ženy," poznamenala 34letá zpěvačka, která používá denní a noční krémy, pravidelně se odličuje a ráda se voní. "Taky pravidelně cvičím, protože i to je pro tělo a vzhled důležité."

btrfly009_1a.gif   btrfly009_1a.gif   btrfly009_1a.gif

 

MDŽ se znovu vrací do kalendáře


Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

 

Do českých kalendářů se po několikaleté pauze vrací Mezinárodní den žen jako významný den. Rozhodli o tom v úterý poslanci přes odpor Senátu. Tématu se věnuje Zdeněk Vališ.
 
 

Mezinárodní den žen býval v komunistickém Československu dnem plným pompézních oslav. Po roce 1989 byl naopak 8. březen vytěsněn z kalendářů i z obecného povědomí a nahrazen Dnem matek. Poslanci vrátili MDŽ zpět do hry vloni na podzim, kdy schválili novelu zákona o svátcích. Horní komora Parlamentu se však velkou většinou postavila proti. Názor senátorů v podstatě shrnul Josef Palata z ODS, když prohlásil, že bychom si připomínali něco, co bylo záležitostí tragikomickou, kdy muži se opili a ženy dostaly mýdlo, ručník nebo poukázku do Bílé labutě. Poslanci v úterý senátorské veto odmítli a potvrdili své původní rozhodnutí. Michaela Marksová-Tominová z Centra pro Gender Studies vzkříšení MDŽ vítá.

"Já osobně jsem ráda, protože si myslím, že MDŽ je významným dnem, který se týká poloviny lidstva. Připomíná to, že rovnoprávné postavení žen - i když třeba u nás tomu tak formálně je - není vůbec samozřejmé. Uznávám, že komunisté tento svátek zneužili ke svému obrazu, ale nyní bychom měli tomu svátku vrátit jeho původní lidskoprávní význam."
Komunistický režim MDŽ zneužil, nicméně Michaela Marksová-Tominová v této souvislosti připomíná, že i na Dnu matek lpí skrvrna.
"Tu druhou květnovou neděli, kdy se slaví Den matek, vybrali pro svátek ve třicátých letech němečtí nacisté, protože jim se také ideologicky hodil. Dnes o tom ví už jen málokdo."
Slavit, či neslavit MDŽ? Nechme to na každém z nás. V roce 1975 byl Mezinárodní den žen oficiálně uznán Organizací spojených národů a v důsledku toho jej přijaly mnohé národní vlády, jež o jeho existenci neměly dříve ani tušení. 8. březen je každoročně výrazně připomínán v Evropské unii. Mimochodem, MDŽ připomíná třeba i Madelaine Albrigtová ve svých pamětech. A bývalou americkou ministryni zahraničí asi těžko budeme podezírat z náklonnosti k bolševismu. Pokud se podaří Mezinárodnímu dni žen vrátit původní smysl, není ho tedy třeba zatracovat. To si myslí i Dana Kuchtová, předsedkyně sdružení Jihočeské matky.
"Bude to hodně záležet na mužích, ale samozřejmě také na ženách, aby samy daly svátku nový rozměr. Aby ukázaly, jakým způsobem se připomínají ve společnosti a jak se prosazují."
Někteří Češi se v minulosti stavěli a staví se i dnes odmítavě k MDŽ také proto, že nemají na oplátku nějaký mužský mezinárodní den. Ale museli snad někdy někde muži bojovat za volební právo, za právo na vzdělání, na účast ve veřejném životě, za ekonomickou nezávislost?
 

 
Tak milé ženy, VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!!! :)))
 
 
Image Hosted by ImageShack.us